Sektorkolejowy » Hitachi Rail dostarczy do 40 pociągów Frecciarossa 1000 dla Trenitalii

Hitachi Rail dostarczy do 40 pociągów Frecciarossa 1000 dla Trenitalii

pzez Damian

Włoski operator kolejowy i Hitachi Rail podpisali umowę o wartości ponad miliarda euro na dostawę 30 nowych pociągów Frecciarossa ETR 1000 z opcją na 10 dodatkowych jednostek.

Pierwsza partia szybkich pociągów od Hitachi Rail ma zostać dostarczona od kwietnia 2026 r., przy planowanym tempie produkcji 8-10 pojazdów rocznie.

Podpisany kontrakt wpisuje się w dziesięcioletni plan firmy mający na celu promowanie podróży koleją jako zrównoważonej gałęzi transportu oraz zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na średnio- i długodystansowe połączenia kolejowe na rynkach europejskich.

Od 2010 r. Hitachi Rail wyprodukowało już 58 szybkich pociągów Frecciarossa 1000 dla Trenitalii, a kolejne 6 jest aktualnie w budowie. Dzięki nowemu zamówieniu całkowita liczba tych jednostek, które mogą poruszać się z prędkością sięgającą 350 km/h, wyniesie 94 sztuki.

Obecnie pociągi Frecciarossa docierają do 120 miejsc na terenie Włoch, oferując ponad 250 połączeń dziennie. Kursują także w Hiszpanii oraz Francji, będąc jednym z kluczowych graczy w europejskiej internacjonalizacji kolei dużych prędkości.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: railmarket.com
Fot: Trenitalia

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz