Sektorkolejowy » Dworzec tymczasowy w Olsztynie otwarty dla podróżnych

Dworzec tymczasowy w Olsztynie otwarty dla podróżnych

pzez Adrian

W środę rano (27.07.2022 r.) dworzec tymczasowy Olsztyn Główny został oddany do użytku. Pasażerowie pociągów będą korzystać z obiektu, który został zbudowany z modułów kontenerowych przez ok. rok.

Jak wygląda dworzec tymczasowy Olsztyn Główny?

Zbudowany z 42 modułów kontenerowych dworzec tymczasowy w Olsztynie jest umiejscowiony po lewej stronie przebudowywanego obecnie obiektu – patrząc od strony placu Konstytucji 3 Maja. Posiada dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się przestrzeń obsługi podróżnych wraz z holem-poczekalnią o powierzchni 144 m kw. (zlokalizowano tam okienka kasowe) oraz toalety. Na piętrze dworca tymczasowego ulokowano m.in. pomieszczenia biurowe oraz Straży Ochrony Kolei. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób, których poruszanie się jest ograniczone. Do dworca tymczasowego można dostać się z peronu 1 oraz od strony pl. Konstytucji 3 Maja.

Budynek dotychczasowego dworca został zamknięty. Dostęp do funkcjonujących peronów jest możliwy poprzez zejście z peronu 1 do przejścia podziemnego.

Budowa nowego dworca Olsztyn Główny jest jednym z największych przedsięwzięć PKP S.A. w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Inwestycja jest realizowana z wykorzystaniem środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Koszt przedsięwzięcia to 70,97 mln zł brutto. Wykonawcą prac budowlanych w ramach inwestycji PKP S.A. w Olsztynie jest Torpol S.A. Dokumentacja projektowa została przygotowana przez warszawską pracownię architektoniczną – TPF Sp. z o.o. Planowany termin otwarcia nowego obiektu to druga połowa 2023 r.

O przebudowie stacji Olsztyn pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: DM
Fot. M. Lewiński / radioolsztyn.pl

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Maciej 28 lipca 2022 - 11:21

A PKP nie zapomniało wspomnieć że podróżni w trakcie nocnej przesiadki mają prawo pozostać w poczekalni również w trakcie „przerwy technicznej”?

Odpowiedz

Zostaw komentarz