Sektorkolejowy » Dwie ofiary śmiertelne w wyniku wypadku na Dolnym Śląsku – Aktualizacja

Dwie ofiary śmiertelne w wyniku wypadku na Dolnym Śląsku – Aktualizacja

pzez Adrian

Utrudnienia na linii kolejowej nr. 286 pomiędzy Głuszycą a Ludwikowicami Kłodzkimi.

Rzecznik Prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – Mirosław Siemieniec poinformował o wypadku na torach kolejowych, który miał miejsce niedaleko miasta Głuszyca, 14 listopada w okolicach godziny 12. Dwie osoby nie żyją.

Okoliczności wypadku kolejowego

Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego wynika, iż do zdarzenia doszło podczas gdy  dwie osoby przekraczały tory kolejowe. Należy nadmienić, że przejście przez tory odbywało się w miejscu niedozwolonym, na skutek czego doszło do wypadku. Biorący udział w tym zdarzeniu pociąg pokonywał trasę Wałbrzych-Kłodzko. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Pasażerowie pociągu relacji Wałbrzych-Kłodzko przebywali na miejscu wypadku do godziny 14 pomagając śledczym, którzy mieli za zadanie określić okoliczności zdarzenia. O tej samej godzinie zorganizowano komunikację zastępczą. Jako substytut czterech kursów pociągów osobowych posłużyły autobusy. Utrudnienia na linii kolejowej nr 286 zakończyły się w okolicach godziny 16.

Nowe informacje dotyczące wypadku na torach kolejowych w pobliżu miejscowości Głuszyca

Okazuje się, że ofiarami śmiertelnymi byli nastolatkowie – szesnastoletni chłopak oraz piętnastoletnia dziewczyna. Pojawiły się również komentarze świadków całego zdarzenia. Z ich opowieści wynika, że w pobliżu torów przebiega szlak turystyczny. Ponadto świadkowie zdarzenia wspominają, iż maszynista używał sygnałów dźwiękowych w momencie, gdy zauważył na torach dwie osoby. Nad sprawą nieustannie pracuje policja nadzorowana przez prokuraturę.

Fot. Jaroslaw Jakubczak / Polska Press

(zdjęcie ilustracyjne)

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz