Sektorkolejowy » Bilety PKP Intercity już dostępne w aplikacji Jakdojade

Bilety PKP Intercity już dostępne w aplikacji Jakdojade

pzez Damian

13 października spółka podpisała umowę z właścicielem platformy Jakdojade, na wdrożenie nowych funkcjonalności. Po przeprowadzeniu wszelkich prac 12 grudnia ruszyła oficjalnie sprzedaż biletów PKP Intercity właśnie za pośrednictwem aplikacji Jakdojade dla użytkowników urządzeń z systemem Android.

Jakdojade to już piąty partner PKP Intercity, który już sprzedaje bilety w ramach współpracy opartej o ujednolicone warunki handlowe. Biletów narodowego przewoźnika można szukać także m.in. w mPay, e-podróżnik.pl, SkyCash, KOLEO. Po 11 miesiącach tego roku spółka zanotowała właśnie w tych kanałach wynik 7,4  mln sprzedanych biletów. Spółka posiada także podpisaną umowę m.in. z Infobus oraz eTravel, gdzie sprzedaż ruszy niebawem.

Dotychczas zarówno na stronie jak i w aplikacji Jakdojade po wybraniu przycisku „Kup bilet” dostępne było przekierowanie do strony przewoźnika. Od 12 grudnia możliwy jest już zakup biletów PKP Intercity bezpośrednio w aplikacji Jakdojade.

Współpraca z kolejnym partnerem w ramach ujednoliconych warunków handlowych stanowi kluczowy krok w rozwoju zdalnych kanałów sprzedaży PKP Intercity, ale także pogłębianie popularyzacji transportu zbiorowego. Od teraz oprócz planowania podróży pociągiem PKP Intercity, możemy w pełni zaplanować podróż od naszego miejsca zamieszkania na dworzec kolejowy oraz z dworca kolejowego do miejsca docelowego w danym mieście komunikacją miejską. To doskonałe rozwiązanie, które ułatwi pasażerom kompleksowo podróż, a także będzie korzystne dla środowiska” – Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Zaprezentowany w październiku ubiegłego roku planer kolejowy Jakdojade był początkiem rozwoju naszych funkcjonalności międzymiastowych. Dzięki uruchomieniu sprzedaży biletów PKP Intercity możemy zaoferować użytkownikom Jakdojade jeszcze więcej opcji podróżowania. To ważny moment w rozwoju naszej aplikacji „– mówi Bartosz Burek, prezes Jakdojade.

Jakdojade to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy planują swoją podróż pociągiem do wybranego miasta, ale także potrzebują informacji jaki transport wybrać w innym mieście, by dotrzeć do miejsca docelowego. Serwis internetowy oraz aplikacja mobilna partnera przeznaczone są bowiem do wyszukiwania połączeń komunikacyjnych, planowania podróży komunikacją miejską i międzymiastową oraz kupowania biletów. Dzięki długoletniej obecności na rynku platforma zyskała rzeszę swoich zwolenników i posiada już ponad 5 mln unikalnych użytkowników. Wyszukiwarka miejska jest dostępna w 50 miastach w Polsce. Aplikacja znajduje optymalne połączenia komunikacyjne, uwzględniając przesiadki, opóźnienia pojazdów, zmiany w rozkładach, czasy przejść pieszo i wiele innych parametrów.

Źródło: PKP Intercity

Zobacz również:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz