Sektorkolejowy » 102 nowe pociągi elektryczne dla Kampanii i Lacjum we Włoszech

102 nowe pociągi elektryczne dla Kampanii i Lacjum we Włoszech

pzez Damian

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i FS Group sfinalizowały w Rzymie umowę dotyczącą zielonych obligacji o wartości 500 mln euro. Dzięki nim zostanie sfinansowany zakup 102 nowych pociągów elektrycznych do obsługi połączeń regionalnych we włoskich regionach Kampanii i Lacjum.

Trenitalia, przodująca spółka w grupie FS Italiane, otrzyma środki finansowe w formie pożyczki międzyfirmowej. Wsparcie finansowe EBI ma na celu zakup pociągów elektrycznych wyposażonych w system ERTMS.

Wprowadzenie nowych składów elektrycznych, które mają zostać uruchomione do połowy 2027 r., poprawi jakość regionalnych połączeń kolejowych w Kampanii oraz Lacjum, zgodnie z odpowiednimi umowami o świadczenie usług.

Inicjatywa ta jest częścią strategii Grupy FS na rzecz promowania zrównoważonej mobilności i rozwoju gospodarczego we Włoszech. Zaangażowanie EBI w emisję zielonych obligacji podkreśla jego zaangażowanie we wspieranie projektów ułatwiających transformację energetyczną. Emisja obligacji jest częścią programu emisji średnioterminowych obligacji FS (program EMTN), który opiewa na 12 mld euro i został ustalony w 2013 r.

Więcej informacji o FS Group można znaleźć m.in.:

Autor: Lubomir Cech
Źródło: railmarket.com
Fot. Ferrovie dello Stato Italiane

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz