Sektorkolejowy » Bieszczadzka Kolejka Leśna kursuje w okresie ferii zimowych

Bieszczadzka Kolejka Leśna kursuje w okresie ferii zimowych

pzez Damian

Działalność Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

Bieszczadzka Kolejka Leśna została utworzona w roku 1898. Pierwotnie zajmowała się transportem drewna. Z ubiegiem czasu kolejką zaczęła świadczyć usługi przewozu osób. W latach 90 XX wieku  podjęto decyzję o zawieszeniu działalności Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. W wyniku starań fundacji BKL w późniejszym czasie doszło do wznowienia funkcjonowania kolejki, która stała się ciekawą formą spędzenia czasu dla turystów i nie tylko.

Zimowe kursy kolejki trasie Majdan-Balnica-Majdan

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Bieszczadzką Kolejkę Leśną od 19 stycznia do 26 lutego 2022 roku w środy i soboty zainteresowani będą mogli podróżować kolejką. Zimowe kursy to ciekawa atrakcja nie tylko dla miłośników kolei. Trasa przebiega w malowniczej scenerii. Pasażerowie będą mogli skorzystać z otwartych oraz zamkniętych wagonów.

Kolejka odjeżdża z miejscowości Majdan o godzinie 1100. Długość trasy, którą jedzie kolejka to 9 kilometrów. Przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną trwa około 2 godzin. W Balnicy zaplanowany jest krótki postój.

Cena i zakup biletów

Bilety na zimowe przejazdy kolejką można nabyć drogą internetową na stronie Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej (TUTAJ) lub bezpośrednio w dniu przejazdu na stacji w Majdanie od godziny 1000. Koszt biletu na zimowy przejazd kolejką wynosi:

  • 40 zł – bilet normalny
  • 33 zł – bilet ulgowy

Należy podkreślić, iż organizator zimowych przejazdów może odwołać przejazd z powodu złych warunków atmosferycznych.

Więcej informacji o Bieszczadzkiej Kolejce Leśnej można znaleźć TUTAJ

Autor: Damian Malesza
Fot: Bieszczadzka Kolejka Leśna – Facebook

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz