Sektorkolejowy » ZUE z szansami na kontrakt w Rumunii

ZUE z szansami na kontrakt w Rumunii

pzez Adrian

Krakowska spółka ZUE ma szanse na pozyskanie kontraktu związanego z wykonaniem zlecenia obejmującego prace nad likwidacją ograniczeń prędkości w celu przywrócenia parametrów technicznych nawierzchni torowej SRCF Cluj – 14 Lot. Ofertę, którą złożyła w konsorcjum z rumuńską firmą Drum Asfalt, oceniono jako najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym organizowanym przez państwową spółkę kolejową C.F.R. – Oddział Regionalny C.F. Cluj.

W konsorcjum spółki mają po 50% udziałów. Budżet inwestorski na wspomniane zadanie w przeliczeniu na polską walutę to około 177 mln zł. Więcej informacji firma nie zdradza, ponieważ, jak tłumaczy w komunikacie:

Ze względu na ograniczenia prawne wynikające z procedur przetargowych obowiązujących na rynku rumuńskim informacja nt. wartości złożonej oferty na obecnym etapie postępowania przetargowego objęta została ograniczeniem w zakresie ujawnienia w przestrzeni publicznej”.

Czas realizacji zadania określono na 24 miesiące od dnia zawarcia umowy z wykonawcą.

ZUE S.A. świadczy usługi w zakresie budowy i modernizacji systemów zasilania infrastruktury tramwajowej, budowy i modernizacji tramwajowej oraz kolejowej sieci trakcyjnej. Zajmuje się także usługami z zakresu bieżącego utrzymania systemów infrastruktury miejskiej (torowisk, trakcji, systemów zasilania, oświetlenia).

Autor: Agata Sumara
Fot. Marcin Szala / Wikipedia

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Marek T. 3 października 2022 - 14:28

Brawo Wiesław!

Odpowiedz

Zostaw komentarz