Sektorkolejowy » SBB modernizuje wszystkie swoje lokomotywy Re 460

SBB modernizuje wszystkie swoje lokomotywy Re 460

pzez Adrian

Zmodernizowany tabor 119 lokomotyw powinien pracować bardziej energooszczędnie i służyć firmie przez kolejne 20 lat.

Modernizacja lokomotyw Re 460, która obejmowała również szereg działań energooszczędnych, trwała od 2017 roku. 119. i ostatnia zmodernizowana Re 460 wejdzie do służby na początku października, przy okazji dni otwartych w zakładzie w Yverdon-les-Bains, odbywających się w ramach obchodów 175-lecia Kolei Szwajcarskich.

Zmodernizowane pojazdy SBB będą jeździć w sposób bardziej przyjazny dla klimatu, w szczególności dzięki nowym energooszczędnym przekształtnikom trakcyjnym, które zaopatrują silniki trakcyjne w niezbędną energię i odzyskują energię hamowania. Oszczędności przyniosą także nowe systemy zasilania sprężonym powietrzem. Dzięki modernizacji flota zaoszczędzi 29,9 GWh energii trakcyjnej, co oznacza roczną oszczędność kosztów energii w wysokości 3,3 mln franków szwajcarskich, czyli prawie 5 GWh więcej niż pierwotnie zakładano. Całkowita oszczędność odpowiada średniemu zużyciu energii przez 10 000 szwajcarskich gospodarstw domowych – porównywalnemu zatem do zużycia energii przez miasto Olten.

Oprócz nowych przetworników trakcyjnych testowane i wdrażane są inne środki oszczędzania energii. Oszczędności mają być osiągnięte poprzez modyfikację chłodzenia transformatorów lokomotyw. Wentylatory są teraz sterowane w zależności od potrzeb, gdy lokomotywy są zaparkowane. Dzięki tej kompletnej modernizacji flota 119 lokomotyw będzie przez następne 20 lat niezawodnie i energooszczędnie pracować w całej Szwajcarii.

Autor: Marketa Horpeniakova
Źródło: railmarket.com
Fot. sbb.ch

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz