Sektorkolejowy » Zmiany w zarządzie spółki Trakcja

Zmiany w zarządzie spółki Trakcja

pzez Adrian

Spółka Trakcja S.A. poinformowała o zmianach w zarządzie podjętych decyzją rady nadzorczej w dniu 13 października 2022 r.

 Jakub Lechowicz został odwołany z funkcji prezesa zarządu i dyrektora generalnego, lecz nadal pozostaje członkiem zarządu spółki. Jego miejsce zajął Artur Szumisz. Ponadto Piotr Mechecki został odwołany z funkcji wiceprezesa zarządu, ale nadal pozostaje członkiem zarządu powołanym na stanowisko dyrektora ds. kluczowych klientów.

Nowy prezes i dyrektor generalny Trakcji – Artur Szumisz ukończył studia doktoranckie trzeciego stopnia na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Zarządzania, Katedra Rachunkowości). Jest absolwentem studiów podyplomowych na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (studia w zakresie „Zarządzania projektami infrastrukturalnymi w budownictwie kolejowym”). Ponadto posiada tytuł Master of Business Administration programu Executive MBA, który był prowadzony przez GFKM, Uniwersytet Gdański z instytucją walidującą IAE AIX-Marseille Graduate School of Management, Marseille Universite.

Artur Szumisz może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w spółkach produkcyjnych i budowlanych, zarządzanych projektowo. Od 2015 roku związany z Grupą PKP PLK S.A., gdzie pełnił funkcję członka zarządu dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych, a następnie prezesa zarządu w spółce zależnej PPM-T sp. z o.o.

Autor: Damian Malesza
Fot. Krzysztof Grzywa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz