Sektorkolejowy » Zbliża się X edycja TransLogistica Poland – największych targów branży TSL w Europie Środkowo-Wschodniej

Zbliża się X edycja TransLogistica Poland – największych targów branży TSL w Europie Środkowo-Wschodniej

pzez Damian

W dniach 7-9 listopada br. na terenie EXPO XXI w Warszawie odbędzie się jubileuszowa, X. edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki. Organizatorzy spodziewają się ponad 380 wystawców, którzy przedstawią najnowsze produkty, usługi i rozwiązania. W wydarzeniu weźmie udział ok. 10 000 uczestników z różnych części świata.

TransLogistica Poland na stałe zapisała się w kalendarzu przedsiębiorstw zajmujących się m.in. transportem ładunków, importem i eksportem towarów oraz produkcją wszelakich rozwiązań. Targi branży TSL stanowią doskonałą platformę do poszerzenia wiedzy oraz wymiany doświadczeń w zakresie najnowszych usług z dziedziny krajowego i międzynarodowego transportu, spedycji, a także kompleksowej obsługi logistycznej. Spotkanie liderów tego sektora gospodarki umożliwia integrację wszystkich osób zawodowo związanych z branżą oraz gwarantuje bardzo dobre warunki do nawiązania cennych kontaktów biznesowych. Targi są także świetnym miejscem do prezentacji innowacyjnych rozwiązań przez m.in. operatorów logistycznych, dystrybutorów, przewoźników, spedytorów, zarządców infrastruktury: kolejowej, portowej, przeładunkowej, dostawców systemów informatycznych oraz firm konsultingowych.

Największe targi branży TSL w Europie – międzynarodowe możliwości

Zainteresowanie Międzynarodowymi Targami Transportu i Logistyki sukcesywnie rośnie. Wydarzenie jest organizowane od 2013 r.

„Ta edycja jest wyjątkowa nie tylko ze względu na okrągły jubileusz, ale również dlatego, że po raz pierwszy wszystkie cztery hale EXPO XXI zostaną w pełni wykorzystane na potrzeby targów. Nasze wydarzenie rośnie z roku na rok, nie tylko pod względem liczby uczestników, ale również zyskuje na międzynarodowym uznaniu i prestiżu. W tej edycji blisko połowa wystawców reprezentowana będzie przez firmy z zagranicznym kapitałem. Serdecznie zapraszam!” – mówi Paweł Konowałek, dyrektor targów.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż 75% wystawców to przedsiębiorstwa powracające z poprzednich edycji targów.

Jak było na poprzedniej edycji?

Organizatorzy targów branży TSL jak co roku przygotują 3-dniowy maraton pełen atrakcji dla uczestników. Poprzednia edycja TransLogistica Poland gościła 305 wystawców oraz 9100 odwiedzających z 58 państw, z których:

 • 81% poszukiwało nowych kontaktów handlowych
 • 63% koncentrowało się na podtrzymaniu istniejących już relacji biznesowych
 • 60% chciało zapoznać się z nowościami rynkowymi
 • 32% planowało wziąć udział w merytorycznych konferencjach
 • 32% brało udział w spotkaniach biznesowych

Z roku na rok Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki coraz więcej wystawców reprezentuje firmy zarejestrowane za granicą – w 2022 r. było to 37% podmiotów. Rozbudowany program imprezy obfitował także w zróżnicowane panele merytoryczne, w ramach którego odbyły się 43 prelekcje oraz 11 paneli dyskusyjnych.

Zdecydowana większość uczestników wydarzenia reprezentowała sektor usług transportowych i logistycznych.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia z dziedzin takich jak: wszelkie rodzaje transportu, usługi spedycyjne, logistyka i magazynowanie oraz zintegrowane usługi logistyczne.

Merytoryczne konferencje, Salon Truck&Tailer oraz inne niespodzianki

W tym roku odbędzie się kolejna odsłona Salonu Truck&Trailer –  Międzynarodowych Targów Pojazdów Ciężarowych, Eksploatacji i Zarządzania Flotą. Impreza ta stanowi doskonałą okazję dla managerów floty, by znaleźć najnowsze rozwiązania wspomagające zarządzanie oraz utrzymanie pojazdów w firmach z sektora TSL. W ramach wydarzenia zaplanowano także liczne sesje merytoryczne oraz panele dyskusyjne. Z okazji okrągłej rocznicy istnienia targów ich program będzie wzbogacony o liczne atrakcje oraz niespodzianki.

Rejestracja online na Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie jest możliwa do 6 listopada br. TUTAJ.

Branżowi liderzy na expo

OLTIS Group będący wiodącym europejskim dostawcą kompleksowych technologii informatycznych dla interoperacyjnego transportu i logistyki zaprasza na stoisko Q7 w hali 3, gdzie przedstawi innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania, dotyczące szczególnie następujących obszarów:

 • rozwiązania dla transportu, spedycji i transportu intermodalnego
 • kompleksowe pokrycie procesów technologicznych transportu i całego łańcucha logistycznego
 • aplikacje telematyczne do planowania, zarządzania i oceny transportu
 • zaawansowane technologie do monitorowania przesyłek, pojazdów itp.
 • mobilne aplikacje dla transportu, spedycji oraz transportu intermodalnego
 • systemy informatyczne dla przewoźników i operatorów logistycznych
 • kompleksowego rozwiązania do zarządzania magazynem logistycznym WMS

Sektor Kolejowy patronem medialnym targów TransLogistica Poland

Wydawnictwo Sektor Kolejowy wspiera wszelkie inicjatywy mające na celu poszerzanie specjalistycznej wiedzy i doświadczeń, rozwijanie nowych technologii oraz poprawę poziomu bezpieczeństwa na kolei. Jako aktywny sygnatariusz Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, zależy nam, aby sukcesywnie podnosić świadomość specjalistów z branży oraz uczestników zarówno ruchu kolejowego, jak i drogowego, promując dobre praktyki.

Autor: Damian Malesza
Fot. TransLogistica

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz