Sektorkolejowy » Wielosystemowy GRIFFIN bije rekord prędkości – FILM

Wielosystemowy GRIFFIN bije rekord prędkości – FILM

pzez Damian

NEWAG S.A. prowadzi aktualnie proces homologacji swojej lokomotywy wielosystemowej E4MSUa dla PKP Intercity. Podczas testów na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK) w Górze Włodowskiej (LK nr 4), lokomotywa osiągnęła imponującą prędkość 240 km/h. Spółka podzieliła się tą ekscytującą informacją w mediach społecznościowych po serii testów, które odbyły się w nocy z 19 na 20 października.

NEWAG S.A. będący wiodącym polskim producentem elektrycznych i spalinowych pojazdów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz pojazdów metra i tramwajów, ustanowił kolejny rekord prędkości. Podczas testów na Centralnej Magistrali Kolejowej, wyprodukowana przez nowosądeckiego producenta wielosystemowa lokomotywa GRIFFIN E4MSUa, ustanowiła nowy rekord prędkości pędząc po torach aż 240 km/h!

GRIFFIN 240 km/h

240 km/h – Tak! Kolejny rekord prędkości – mamy to! Wyprodukowany przez NEWAG S.A. GRIFFIN E4MSUa-001 to pierwsza polska wielosystemowa lokomotywa elektryczna, która dziś w nocy w trakcie jazd próbnych osiągnęła prędkość 240 km/h! Czy 240km/h to szybko…? Pewnie że tak! Zapraszamy do obejrzenia szybkiego 😉 filmu poniżej.

Opublikowany przez NEWAG S.A. Piątek, 20 października 2023

W ramach podpisanej ostatnim kwartale 2021r. umowy z PKP Intercity zostanie dostarczonych 15 szt. nowych wielosystemowych lokomotyw elektrycznych GRIFFIN osiągających prędkość maksymalną 200 km/h, a wartość całego kontraktu wynosi 387 mln zł brutto. Dostawy rozpoczną się w przyszłym roku, niezwłoczne po uzyskaniu dokumentów dopuszczających do eksploatacji na terenie Polski. Następnie lokomotywy rozpoczną proces homologacji w pozostałych 5 krajach – tj. Niemcy, Austria, Węgry, Czechy, Słowacja.

„Nasz dzisiejszy wspólny sukces to tylko jeden z etapów naszej drogi. Jestem przekonany, że nadal będziemy dążyć do osiągania kolejnych rekordów i wyznaczania nowych standardów w branży kolejowej.” – powiedział Zbigniew Konieczek, Prezes Zarządu NEWAG S.A.

Autor: Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz