Sektorkolejowy » We Wrocławiu startuje kompleksowy remont przejść przez torowiska

We Wrocławiu startuje kompleksowy remont przejść przez torowiska

pzez Adrian

MPK Wrocław zmodernizuje przejścia w siedmiu lokalizacjach. Dojście do przystanków stanie się łatwiejsze i bezpieczniejsze – skorzystają na tym pasażerowie tramwajów, autobusów oraz piesi i rowerzyści.

Rozpoczyna się remont przejść przez torowiska we Wrocławiu, dzięki czemu pasażerowie komunikacji miejskiej, piesi oraz rowerzyści będą mogli przemieszczać się bezpieczniej. MPK Wrocław wykorzystuje okres wakacyjny, żeby zastąpić niestabilną oraz wysłużoną kostkę brukową stabilnymi betonowymi płytami.

„TORYwolucja się nie zatrzymuje i teraz obejmuje także rozwiązania dla pieszych i pasażerów, którym chcemy ułatwić dotarcie na przystanki. Ruszamy więc z kompleksowym remontem przejść w ważnych punktach komunikacyjnych, przez które każdego dnia przemieszcza się po kilka tysięcy osób” – informuje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Prace remontowe obejmą:

  • ul. Legnicką przy ul. Kwiskiej oraz przy ul. Małopanewskiej
  • ul. Lotniczą przy DH „Astra”
  • ul. Powstańców Śląskich przy ul. Sztabowej, ul. Zaolziańskiej i przy drapaczu chmur Skytower
  • ul. Kazimierza Wielkiego przy ul. Krupniczej

Koszt inwestycji to prawie 0,5 mln zł. Prace mają potrwać do końca września br. Przedsięwzięcie ułatwi przemieszczanie się seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.

TORYwolucja – to realizowana przez MPK Wrocław, systemowa wymiana infrastruktury torowej. Rocznie pochłania ok. 80 mln zł. W tym roku oddano do użytku m.in. zmodernizowany plac Jana Pawła II, ul. Piłsudskiego, ul. Jedności Narodowej oraz plac Dominikański z wymienionymi rozjazdami.

Autor: Damian Malesza
Fot. MPK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz