Sektorkolejowy » Warszawa: Zbliża się RailFreight Summit 2024

Warszawa: Zbliża się RailFreight Summit 2024

pzez Damian

W dniach 15-17 kwietnia br. w Warszawie, odbędzie się jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń logistycznych – RailFreight Summit 2024. Wydarzenie organizowane od 1997 r. przez Grupę ProMedia i RaifFreight.com stale zyskuje na sile – zarówno pod względem rosnącego zainteresowania, jak i rozszerzającej się oferty międzynarodowych aktywności konferencyjnych i wystawowych, ze szczególnym uwzględnieniem kolei.

Lokalizacja RailFreight Summit 2024 została po raz kolejny zaplanowana w Polsce, ze względu na fakt, iż na terenie kraju leżącego nad Wisłą krzyżują się najważniejsze szlaki kolejowe o kluczowym znaczeniu dla przewozów towarowych, szczególnie w obliczu wydarzeń spowodowanych kilka lat wcześniej pandemią COVID-19, a następnie konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy.

RailFreight Summit 2024 – program merytoryczny wydarzenia

W obfitym programie merytorycznym tegorocznej edycji RailFreight Summit znalazły się wydarzenia, podczas których poruszone zostaną m.in. kwestie związane z:

  • polskim sektorem kolejowym w kontekście zbliżających się wyborów do europarlamentu
  • aktualnym stanie polskiej infrastruktury kolejowej
  • ekspansji sieci TEN-T oraz jej wpływu na region Europy Środkowo-Wschodniej
  • działaniami pozwalającymi na usprawnianie połączeń kolejowych z krajami bałtyckimi i nie tylko
  • kryzysem panującym w rejonie Morza Czerwonego
  • możliwościami rozwoju kolei euroazjatyckiej
  • wydajnością europejskiej sieci kolejowej i przeładunkowej
  • innowacyjnymi rozwiązaniami przyczyniającymi się do dynamicznego rozwoju kolei jak np. wdrażanie modeli AI i aplikacji pozwalających na optymalizowanie operacji logistycznych
  • koniecznymi inwestycjami w infrastrukturę portową i przeładunkową

Prelegenci będą dyskutowali także o projekcie Rail Baltica, który nie tylko ze względu na swoją skalę, ale również założenia, jest jednym z najbardziej oczekiwanych projektów infrastrukturalnych w Europie o ogromnym potencjale.

Wydarzenie o międzynarodowym charakterze stanowi atrakcyjną platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń w tak wymagającym oraz nieprzewidywalnym okresie. Stwarza również doskonałą możliwość do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Uczestnicy międzynarodowego spotkania przedstawicieli świata logistyki

W gronie uczestników RailFreight Summit znajdzie się ponad 300 wysoko wyspecjalizowanych profesjonalistów z całego świata, mogących pochwalić się bogatym doświadczeniem oraz sukcesami w branżach takich jak transport, spedycja, logistyka, tabor kolejowy, infrastruktura terminali, doradztwo. Wydarzenie odwiedzą także eksperci, przedstawiciele świata polityki i nauki.

Podczas wydarzenia obecne będą jedne z największych spółek branżowych m.in. CARGOUNIT, PKP Cargo, Rail Baltica, GATX, DB Cargo, METRANS, Loconi Intermodal SA, Rohlig Suus Logistics SA, SPEDCONT czy też LTG Infra. Wsparcie medialne zapewni również zespół prasowy wydawnictwa Sektor Kolejowy.

Szczegóły wydarzenia są dostępne: TUTAJ.

Sprawdź także:

Autor: Damian Malesza

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz