Sektorkolejowy » Warszawa: Już jutro rozpoczyna się RailFreight Summit 2023

Warszawa: Już jutro rozpoczyna się RailFreight Summit 2023

pzez Adrian

W dniach 19-20 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się 6 edycja RailFreight Summit, podczas której spotkają się specjaliści z branży kolejowych przewozów towarowych z całego świata. Dwudniowy program wydarzenia składa się z licznych prezentacji i paneli dyskusyjnych oraz wyjątkowej wycieczki do Małaszewicz. Zakres tematyczny obejmuje m.in. aktualne szanse i zagrożenia dla Polski na kolejowej mapie Europy, wyzwania i możliwości przewozowe na Nowym Jedwabnym Szlaku, kolejowy transport towarowy na linii Polska – Ukraina.

Tematyka RailFreight Summit 2023

Podczas RailFreight Summit 2023 prelegenci poruszą również kwestie dotyczące inwestycji infrastrukturalnych oraz ich wpływu na przepustowość transgranicznych linii kolejowych. Po wybuchu wojny na terenie Ukrainy Polska stała się krajem odgrywającym kluczową rolę w wymianie towarów pomiędzy Chinami a Europą. Wysoki wolumen przewozów kolejowych wymaga dalszych modernizacji portów oraz tras, które je łączą.

Uczestnicy wydarzenia porozmawiają także m.in. o rozwiązaniach, które pozwolą zwiększyć przepustowość międzynarodowych łańcuchów dostaw, organizowaniu przewozów na linii Bałtyk – Adriatyk oraz zwiększenie potencjału kolei w sektorze budowlanym. Ponadto przedmiotem dyskusji będą ograniczenia na linii kolejowych, które są aktualnie modernizowane. Rosnące przewozy wymagają dalszych inwestycji, które poprawią jakość infrastruktury. Eksperci postarają się określić, jak powinny przebiegać roboty budowlane, by mieć jak najmniejszy wpływ na prowadzenie ruchu kolejowego.

O RailFreight Summit 2023

W 6 edycja RailFreight Summit wezmą udział m.in. operatorzy, spedytorzy, przewoźnicy, prawnicy, naukowcy, dostawcy usług logistycznych, konsultanci oraz decydenci, którzy są związani z kolejowym przewozem towarów. Wydarzenie jest doskonałą platformą do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz umożliwia nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. W programie RailFreight Summit przewidziano czas m.in. na prezentacje, warsztaty oraz aktywny networking. Uczestnicy wydarzenia poznają innowacje oraz aktualne trendy w sektorze kolejowym. Ponadto będą mogli wziąć udział w całodniowej wycieczce do Małaszewicz.

Organizatorami RailFreight Summit 2023 są ProMedia Group oraz RailFreight.com.

Autor: Damian Malesza
Fot. RailFreight.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz