Sektorkolejowy » VIII Warsztaty Techniczne „SPAWALNICTWO DRÓG SZYNOWYCH”

VIII Warsztaty Techniczne „SPAWALNICTWO DRÓG SZYNOWYCH”

pzez Damian

W dniach 18-20 maja 2022 roku w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS w Warszawie, odbędą się VIII Ogólnopolskie Warsztaty Techniczne pt.: „SPAWALNICTWO DRÓG SZYNOWYCH – badania i pomiary jednym z czynników gwarancji jakości”. Udział w tym wydarzeniu pozwoli osobom, które na co dzień stykają się z problemami szeroko rozumianego spawalnictwa nawierzchni kolejowej, uzupełnić wiedzę oraz wymienić się doświadczeniem w branży specjalistycznych technologii spawalnictwa dróg szynowych. Organizowana w cyklu trzyletnim Konferencja to jedyne wydarzenie, gdzie wartością dodaną jest integracja całego środowiska – zarówno przedstawicieli Spółek Grupy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., uczelni, firm produkcyjnych oraz wykonawczych zajmujących się problematyką wdrażania nowoczesnych technologii na kolei. Organizatorzy, jak w każdym z dotychczasowych z cyklu wydarzeń, przygotują pokazy praktyczne, podczas których będzie istniała możliwość rozszerzenia wiedzy dotyczącej zastosowania wybranych maszyn, technologii czy sprzętu.

Kto jest organizatorem wydarzenia?

Głównymi organizatorami są osoby skupione w Klubie Międzyzakładowym SITK przy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Diagnostyki w Warszawie, pracownicy Centrum Diagnostyki, SITK RP Oddział w Warszawie oraz Instytutu Kolejnictwa.

Program Konferencji

Program Konferencji przewiduje wystąpienia prelegentów, sesje merytoryczne i możliwość ukierunkowanej dyskusji podczas panelu podsumowującego. Drugi dzień poświęcony będzie praktycznym pokazom nowości sprzętowych, technologii, urządzeń związanych ze spawalnictwem dróg szynowych oraz prezentowaniu potencjałów współorganizatorów i Partnerów. Ostatniego dnia planowane jest dokończenie części merytorycznej z możliwością publicznej dyskusji i zainteresowania uczestników prezentacjami m.in. inspektorów nadzoru ds. spawalnictwa.

Cele  i  tematyka  warsztatów  technicznych

Głównym celem warsztatów jest wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami nauki, biznesu i praktykami w stosowanych rozwiązaniach technicznych, technologicznych, występujących trudnościach i sposobach ich rozwiązywania przy prowadzeniu robót spawalniczych wykonywanymi w torach i rozjazdach. Poruszone zostaną aspekty ekonomiczne oraz ochrona środowiska naturalnego. Warsztaty Techniczne adresowane są do szerokiego grona osób związanych z technologiami spawalniczymi nawierzchni szynowych czy konstrukcji bezstykowych. W szczególności dotyczą nadzoru technicznego, inwestycyjnego, spawalniczego, osób odpowiedzialnych za utrzymanie i realizację inwestycji oraz pracujących w wykonawstwie robót w drogach szynowych, dostawców technologii, materiałów i sprzętu spawalniczego oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

Autor: Jan Bury
Fot. Jan Bury

Może Ci się spodobać

2 komentarze

Jacek 10 maja 2022 - 18:13

NajLePsza Konferencja spawalnicza, wysoki poziom merytoryczny i śmietanka branzowa

Odpowiedz
Przemysław 16 maja 2022 - 12:50

Czy konferencja dostępna on-line

Odpowiedz

Zostaw komentarz