Sektorkolejowy » Umowa na przebudowę przystanku kolejowego w Słupcy podpisana

Umowa na przebudowę przystanku kolejowego w Słupcy podpisana

pzez Adrian

Modernizacja peronów i przejścia podziemnego w Słupcy będzie kosztowała ok. 13,6 mln zł. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest realizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

W piątek 12 sierpnia 2022 r. przedstawiciele PKP PLK podpisali umowę z wykonawcą na przebudowę peronów oraz przejścia podziemnego na przystanku w Słupcy (linia kolejowa nr 3, Warszawa – Poznań). Dzięki tej inwestycji podróżni zyskają dogodne dojście do peronu oraz lepsze warunki oczekiwania na podróż.

Jak będą wyglądały zmodernizowane perony w Słupcy?

Perony po przebudowie będą wyższe i dłuższe. Na platformach o długości 400 m znajdą się m.in. ławki i wiaty oraz „spoczniki”. Zamontowane zostanie także ekologiczne oświetlenie LED oraz czytelne oznakowanie wraz z nowym systemem nagłośnieniowym. Zmodernizowane perony będą przystępniejsze dla osób, których poruszanie się jest ograniczone – przewidziano specjalne ścieżki naprowadzające oraz antypoślizgową nawierzchnię. W tunelu zostaną zamontowane windy. W obrębie stacji pojawią się także stojaki rowerowe.

„Zmodernizowane perony w Słupcy zachęcą do przejazdów pociągiem. Podróżni, także osoby mające trudności z poruszaniem się, zyskają wyższy komfort i lepszy dostęp do kolei dzięki windom w przejściu podziemnym. Dogodniejsze warunki na stacjach i przystankach to jeden z celów realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”, który w Wielkopolsce obejmuje 19 stacji i przystanków” – informował Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Wykonawstwo i koszt inwestycji w Słupcy

Modernizacja przystanku w Słupcy na linii kolejowej nr 3 będzie kosztowała ok. 13,6 mln zł. Wykonaniem prac w ramach tej inwestycji zajmie się przedsiębiorstwo Infrakol Sp. z o.o. Zakończenie wszystkich działań przewidziano w I kw. 2024 r. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., roboty zostaną ujęte w rozkładzie jazdy z uwzględnieniem ruchu kolejowego.

O inwestycjach realizowanych w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” pisaliśmy już m.in. TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz