Sektorkolejowy » TX Logistik zwiększa możliwości przewozów intermodalnych dzięki 115 nowym wagonom

TX Logistik zwiększa możliwości przewozów intermodalnych dzięki 115 nowym wagonom

pzez Damian

Firma zajmująca się kolejowym przewozem towarów poinformowała o zakupie 115 wagonów z podwójnymi kieszeniami T3000, które będą wykorzystywane do realizowania transportu intermodalnego.

Wagony z podwójnymi kieszeniami od słowackiego producenta Tatravagonka zostały zamówione w celu zaspokojenia aktualnego popytu na przewozy intermodalne. Dostawa ma zostać zrealizowana już pod koniec lata br.

Wagony kieszeniowe T3000 mogą służyć do przewozu zarówno naczep, jak i kontenerów. Coraz częściej stają się one standardowym wyborem w transporcie intermodalnym. Są wyposażone w 30-stopowe zawieszenie, szybko działające hamulce oraz najnowocześniejsze termostabilne zestawy kołowe. Wagony te mogą poruszać się z prędkością sięgającą 120 km/h oraz obsługiwać naczepy za pomocą systemu NIKRASA.

TX Logistik dąży do tego, aby realizować połowę przewozów intermodalnych za pomocą własnych wagonów. W sektorze intermodalnym niedobór odpowiedniego taboru stanowił duże zagrożenie dla wykonywania usług w obliczu zwiększonego popytu. Zamówienie złożone przez firmę TX Logistik zapewni możliwość elastycznego reagowania na zapytania intermodalne klientów w skali całej Europy.

Przedsiębiorstwo TX Logistic należy do Gruppo FS Italiane w ramach własnej kolejowej spółki przewozowej Mercitalia.

Źródło: railmarket.com
Autor: Lubomir Cech
Fot: TX Logistic

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz