Sektorkolejowy » Tramwaje Warszawskie rozpoczęły rekrutację na kurs na prowadzenie tramwaju

Tramwaje Warszawskie rozpoczęły rekrutację na kurs na prowadzenie tramwaju

pzez Adrian

Okazuje się, że prowadzenie tramwajów nie jest dla wszystkich. Warszawska spółka jasno określiła oczekiwania wobec kandydatów, które mogą niektórych zaskoczyć. Ponadto deklaruje stabilne zatrudnienie na umowę o pracę oraz atrakcyjny system wynagradzania.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby pracować w Tramwajach Warszawskich?

Żeby zostać motorniczym w Tramwajach Warszawskich, należy spełnić następujące warunki:

  • należy mieć ukończone 21 lat
  • posiadać min. zawodowe wykształcenie
  • mieć prawo jazdy (kategorii innej niż AM i T)
  • mieszkać na stałe w Warszawie lub w miejscowości, z której możliwy jest dogodny dojazd do Warszawy komunikacją publiczną w godzinach nocnych

Co ciekawe Tramwaje Warszawskie preferują kandydatów o wzroście od 160 do 190 cm oraz wadze nieprzekraczającej 130 kg (z uwagi na uwarunkowania techniczne stanowiska pracy motorniczego).

Spółka oczekuje, żeby kandydaci cechowali się m.in. zdyscyplinowaniem, odpowiedzialnością oraz uczciwością. Ponadto muszą być komunikatywni, odporni na stres oraz zdecydowani w działaniu.

Ile można zarobić na stanowisku motorniczego?

Osoby, którym uda się ukończyć kurs oraz przejść okres próbny, Tramwaje Warszawskie oferują: stabilne zatrudnienie w firmie o wieloletniej tradycji, ciekawy i oryginalny zawód oraz atrakcyjny system wynagradzania wraz z pakietem socjalnym. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć kandydaci? Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Macieja Dutkiewicza, rzecznika Tramwajów Warszawskich, we wrześniu br. motorniczowie z kilkuletnim stażem pracy, otrzymywali średnie wynagrodzenie w wysokości 5 679 zł netto. Na pensję składała się płaca zasadnicza wynosząca 4100 zł i dodatki w wysokości 1 668 zł. Początkujący motorniczowie otrzymywali wynagrodzenie niższe o ok. 500 zł.

Zgłoszenia na kurs na prowadzenie tramwaju można przesyłać do 24 października br. za pośrednictwem formularza znajdującego się TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Mateusz Włodarczyk / wikipedia

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz