Sektorkolejowy » Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na zaprojektowanie przebudowy torów w rejonie ronda Daszyńskiego

Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na zaprojektowanie przebudowy torów w rejonie ronda Daszyńskiego

pzez Adrian

Przedmiotem zamówienia Tramwajów Warszawskich (TW) jest wykonanie dokumentacji niezbędnej do przebudowy ronda Daszyńskiego w Warszawie. W efekcie prac w przyszłości tramwaje będą miały możliwość skręcania w trzech kierunkach. Zwiększy się także liczba torów na ul. Towarowej.

Zakres przedsięwzięcia warszawskich tramwajarzy obejmuje kompleksową modernizację ronda Daszyńskiego.

Tramwaje skręcające w kierunku  ul. Prostej i ul. Kasprzaka będą miały własne, wydzielone tory do skrętu. Inne zmiany to budowa przystanków za skrzyżowaniami na ul. Towarowej, a także budowa zielonych torów. Przebudowa torów tramwajowych, dodanie skrętów będzie się wiązało ze zmianami w organizacji ruchu drogowego. Wykonawca będzie musiał także zaprojektować nową sygnalizację świetlną i zaplanować przebudowę instalacji podziemnych – informuje spółka Tramwaje Warszawskie w komunikacie.

Wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym Tramwajów Warszawskich będzie miał 101 tygodni na przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej. Według wstępnych ustaleń przebudowę ronda Daszyńskiego w Warszawie zaplanowano do końca 2030 r., jednak wybór dokładnego terminu jest uzależniony od realizacji innych inwestycji w stolicy. Otwarcie ofert w przetargu ma nastąpić 25 marca br.

O Tramwajach Warszawskich pisaliśmy m.in.:

Autor: Damian Malesza
Fot. Tramwaje Warszawskie

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz