Sektorkolejowy » TRAKO 2023: PKP Cargo oferuje bardzo ciekawe możliwości kariery

TRAKO 2023: PKP Cargo oferuje bardzo ciekawe możliwości kariery

pzez Damian

PKP Cargo zachęca młodych ludzi do rozwoju i realizacji ambicji zawodowych. Spółka oferuje staże, programy stypendialne, praktyki zawodowe, a dla najlepszych stabilne zatrudnienie, również za granicą. „Cargo to przyszłość” – mówi Dariusz Seliga, prezes zarządu PKP Cargo S.A.

Dzień Edukacji i Kariery TRAKO jest tradycyjnie zwieńczeniem największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Targów Kolejowych TRAKO. 22 września spółki Grupy PKP zorganizowały szereg spotkań oraz warsztatów, podczas których można zapoznać się z ofertami pracy, staży i praktyk.

„Branża przewozów towarowych, w której działa PKP Cargo, nie jest branżą stricte kolejową i nie ogranicza się tylko do naszego kraju. Jesteśmy praktycznie w całej Europie, wciąż się rozwijamy i chcemy, by młodzi ludzie rozwijali się wraz z nami. Oferujemy im bardzo ciekawe perspektywy kariery, również międzynarodowej” – podkreśla Dariusz Seliga.

Spółka PKP Cargo w Dniu Edukacji i Kariery TRAKO zaprezentowała program stypendialny „Najlepsi dla najlepszych” skierowany do uczniów przedostatnich i ostatnich klas szkół średnich o profilu technicznym. Uczniowie, którzy zgłosili się do uczestnictwa w programie, a także spełniają określone kryteria, otrzymają stypendia naukowe i gwarancję zatrudnienia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również warsztat z przedstawicielami zawodów związanych z pracą na kolei „Szybka droga do rozwoju z PKP Cargo”.

„Stawiamy na młodych, umożliwiając im rozpoczęcie swojej kariery zawodowej w branży kolejowych przewozów towarowych. Współpracujemy ze szkołami w całej Polsce, zapraszamy uczniów do realizowania praktyk zawodowych w zakładach PKP CARGO oraz oferujemy programy: stypendialny i stażowy. Stypendyści mają gwarancję zatrudnienia w naszej spółce” – mówi Dariusz Seliga, prezes PKP CARGO S.A.

Odbyło się także rozstrzygnięcie ogłoszonego w maju br. konkursu Grupy PKP „Maszynista – zawód z przyszłością”, którego celem jest propagowanie tego zawodu wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zadania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o program nauczania do zawodu technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz w oparciu o aktualną wiedzę ogólną dotyczącą taboru eksploatowanego w PKP Intercity S.A. oraz PKP Cargo S.A. Uczniowie, którzy poradzili sobie z nimi najlepiej, otrzymali nagrody. W konkursie PKP CARGO „Maszynista – zawód z przyszłością” zwycięzcą została drużyna z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku. Drugie miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Małaszewiczach, a trzecie – ekipa reprezentująca Zespół Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach.

PKP Cargo S.A., uważana za jednego z najlepszych pracodawców w Polsce, traktuje swoich pracowników jako strategiczną wartość organizacji. Dlatego oferuje im rozbudowany system szkoleń oraz podnoszenia kwalifikacji, w którym mogą zdobywać nowe i doskonalić już posiadane kompetencje. Spółka oferuje stabilne warunki pracy oraz przyjazną, opartą na szacunku i etyce atmosferę.

Dzień Edukacji i Kariery zakończył trwające w dniach 19-22 września 2023 r. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO, w których uczestniczyło ponad 600 wystawców z 30 państw.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz