Sektorkolejowy » Tragiczny wypadek w Antoniówce (powiat stalowowolski). Jedna osoba nie żyje.

Tragiczny wypadek w Antoniówce (powiat stalowowolski). Jedna osoba nie żyje.

pzez Damian

Do tragicznego w skutkach wypadku kolejowego doszło we wtorek rano w miejscowości Antoniówka. W wyniku zderzenia pociągu relacji Lublin – Rzeszów z pojazdem osobowym śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 7 w miejscowości Antoniówka w gminie Zaklików w powiecie stalowowolskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pociągu relacji Lublin – Rzeszów w pojazdem osobowym marki Hyundai.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierujący pojazdem marki Hyundai na kraśnickich numerach rejestracyjnych wjechał przed jadący pociąg. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 45-letni kierowca. Po zderzeniu pociąg zatrzymał się ponad kilometr od zdarzenia. Pasażerowie pociągu nie ucierpieli w zdarzeniu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku. Na szlaku kolejowym występują utrudnienia w kursowaniu pociągów. Droga powiatowa Zdziechowice-Stawki została całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Fot. Policja Podkarpacka, OSP Zaklików

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz