Sektorkolejowy » Otwarto nowe dworce kolejowe w Małopolsce i na Podkarpaciu

Otwarto nowe dworce kolejowe w Małopolsce i na Podkarpaciu

pzez Adrian

W woj. małopolskim i podkarpackim oddano do użytku podróżnych nowe dworce kolejowe w miejscowościach: Sterkowiec, Biadoliny Szlacheckie i Czarna. Łączny koszt ich modernizacji/budowy to 14,6 mln zł brutto.

Modernizacja dworców w małopolskich Biadolinach i Sterkowcu oraz budowa dworca w Czarnej została przeprowadzona w formule tzw. innowacyjnych dworców systemowych (IDS). Prace pochłonęły odpowiednio 4,3 mln zł, 4,8 mln zł, 5,5 mln zł brutto, z zrealizowano je w trybie projektuj i buduj.

Jak podkreślają kolejarze, w nowych obiektach zaimplementowano nowoczesne rozwiązania zwiększające komfort podróżnych. Ponadto, wg ich twórców, wyróżniają się współczesną, nowoczesną formą architektoniczną, są przyjazne środowisku, a także spełniają wymagania związane z obsługą osób niepełnosprawnych. Dodatkowo mają być bezpieczne i tanie w utrzymaniu.

Prace wykonano w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016–2023 dofinansowanego ze środków unijnych. Łącznie pogram dworcowy, w ramach którego przewidziana jest budowa lub modernizacja, obejmuje 190 obiektów w całym kraju.

Autor: Agata Sumara
Fot. Informator Brzeski

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz