W dniach 11 – 13 października br. w kompleksie konferencyjno-szkoleniowym hotelu BOSS na warszawskim Miedzeszynie, odbędzie się wydarzenie poświęcone technologiom diagnostycznym oraz utrzymaniowym nawierzchni szynowych. W tegorocznej edycji udział weźmie szerokie grono osób związanych z diagnostyką oraz utrzymaniem infrastruktury szynowej, przedstawiciele firm odpowiedzialnych za utrzymanie i realizację inwestycji oraz wykonawców robót w zakresie dróg szynowych.
O Spotkaniach Diagnostyki Infrastruktury Szynowej
Po pięcioletniej przerwie spowodowanej pandemią, grono eksperckie tej specjalizacji kolejowej spotka się, by omówić zmiany w zakresie stosowanej technologii. W związku z dynamicznym rozwojem zarówno obszaru diagnostycznego, jak i utrzymaniowego tegoroczna edycja wydarzenia skupia się na nowych rozwiązaniach i aktualnych trendach w tym zakresie.
Program wydarzenia
Podczas wydarzenia zaplanowano wystąpienia eksperckie oraz sesje merytoryczne. Stanowią one doskonałą platformę do dyskusji o najistotniejszych aspektach. Agendę uzupełniają praktyczne warsztaty, na których zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania, sprzęt i urządzenia diagnostyczne dróg żelaznych uwzględniając nowelizację uwarunkowań prawnych. Zaplanowano również warsztaty praktyczne z użytkowania sieciowej Bazy Danych Diagnostycznych (BDD), funkcjonującej w spółce PKP PLK, a administrowanej oraz obsługiwanej przez Centrum Diagnostyki. Uczestnicy wydarzenia zapoznają się z aktualnymi zagadnieniami organizacyjnymi, technicznymi i prawnymi.
Celem organizowanych „Spotkań Diagnostyki Infrastruktury Szynowej” jest integracja ośrodków diagnostycznych różnych zarządów dróg szynowych (kolej, metro, tramwaje) w Polsce i za granicą. a także określenie roli diagnostyki i służb utrzymaniowych w procesach takich jak reprofilacja szyn. Wymiana doświadczeń pogłębi dotychczasową wiedzę z zakresu diagnostyki.
Organizatorem wydarzenia jest warszawski oddział Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej SITK RP przy Centrum Diagnostyki PKP PLK S.A. w Warszawie. SITK wraz z Instytutem Kolejnictwa gwarantuje wysoki poziom merytoryczny, praktyczne rozwiązanie omawianych problemów, wymianę doświadczeń pomiędzy przedstawicielami nauki, biznesu i administracji.
Wydawnictwo Sektor Kolejowy wspiera wszelkie inicjatywy mające na celu poszerzanie specjalistycznej wiedzy i doświadczeń, rozwijanie nowych technologii oraz poprawę poziomu bezpieczeństwa na kolei. Jako aktywny sygnatariusz Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, zależy nam, aby sukcesywnie podnosić świadomość specjalistów oraz uczestników zarówno ruchu kolejowego, jak i drogowego, promując dobre praktyki.
Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP (SITK RP) można znaleźć m.in.:
- Warszawa: spotkanie Krajowej Komisji Przewozów Intermodalnych SITK RP
- Rozpoczyna się konferencja INFRASZYN 2023 w Zakopanem
- Dziś rozpoczynają się warsztaty techniczne „Spawalnictwo dróg szynowych”
- Trwa drugi dzień Ogólnopolskich Warsztatów Technicznych „Spawalnictwo dróg szynowych – badania i pomiary jako gwarancja jakości”
- VIII Warsztaty Techniczne „SPAWALNICTWO DRÓG SZYNOWYCH”
- Zakopane: Konferencja Naukowo Techniczna „Nowoczesne technologie i systemy zarządzania w transporcie szynowym – NOVKOL 2021”
Autor: Damian Malesza