Sektorkolejowy » Szwedzki operator kolejowy wdraża najnowocześniejszy system inwentaryzacji i rezerwacji od Siemens Mobility

Szwedzki operator kolejowy wdraża najnowocześniejszy system inwentaryzacji i rezerwacji od Siemens Mobility

pzez Damian
  • Snälltåget wdraża Sqills S3 Passenger od Sqills, spółki zależnej Siemens Mobility
  • Wdrożenie wsparcia dla najdłuższej nocnej trasy kolejowej w UE
  • Zwiększona przepustowość, lepsze wrażenia pasażerów

Szwedzki operator kolejowy Snälltåget ogłosił, że wdroży S3 Passenger, system dynamicznego ustalania cen, zarządzania zapasami i rezerwacji oferowany przez Sqills, spółkę zależną Siemens Mobility. Snälltåget i Sqills zdecydowały się na etapowe podejście do wdrożenia:

Szwedzki operator skorzysta z krótkiego czasu wprowadzenia systemu na rynek, dodając więcej funkcji w kolejnych miesiącach po uruchomieniu. Jedną z funkcji, z której Snälltåget będzie korzystać od samego początku, jest wsparcie dla współpracy między operatorami jako sposób na dostarczanie biletów. Pozwoli to na dalszą poprawę komfortu pasażerów podczas rezerwacji podróży długodystansowych.

S3 Passenger opiera się na modelu Software-as-a-Service (SaaS) i jest częścią otwartej, cyfrowej platformy biznesowej Siemens Xcelerator, która umożliwia klientom przyspieszenie cyfrowej transformacji łatwiej, szybciej i na dużą skalę.

Rynek kolejowy w Szwecji wyraźnie dąży do czerpania korzyści z rozwiązań cyfrowych. Jednym z nich jest S3 Passenger, który znacząco zoptymalizuje doświadczenia pasażerów. Cieszymy się, że możemy nadal wspierać Snälltåget nie tylko naszymi wiodącymi na rynku lokomotywami Vectron i niezawodnymi usługami serwisowymi, ale także łącząc świat rzeczywisty i cyfrowy – Kristina Nyquist, CEO Siemens Mobility Sweden.

Snälltåget ceni swoich klientów, oferując stosunek jakości do ceny, co znajduje odzwierciedlenie w ich odchudzonych produktach i usługach. Jesteśmy dumni, że możemy to ułatwić tam, gdzie to możliwe i czekamy na rozwój naszej współpracy. Fakt, że S3 Passenger zasadniczo spełnia wszystkie wymagania branży, pozwala na szybkie i udane wdrożenie projektu – powiedział Kasper Walraven – CCO Sqills.

Naszą misją jest zapewnienie naszym klientom przyjemnej i niedrogiej podróży, a Sqills zdecydowanie pomaga nam to osiągnąć. Od dynamicznych cen dostosowujących się do przepustowości, po fakt, że nocne pociągi są obsługiwane od razu po wyjęciu z pudełka, to tylko kilka przykładów, które podkreślają elastyczność S3 Passenger – powiedział Marco Andersson, szef sprzedaży Snälltåget.

Wraz z wdrożeniem S3 Passenger Snälltåget kontynuuje współpracę z Siemens Mobility po wcześniejszym wyborze lokomotywy Vectron w 2016 roku. Ponadto od 2020 r. Siemens Mobility utrzymuje pięć lokomotyw Vectron w swojej zajezdni w Malmö, których Snälltåget używa na swoich europejskich trasach i które są dzierżawione od European Locomotive Leasing Group (ELL).

Firma Snälltåget niedawno obchodziła 15-lecie istnienia i świadczy usługi pociągów dalekobieżnych na 27 stacjach od Malmö do Sztokholmu oraz obsługuje pociągi sypialne łączące Niemcy i Austrię. Snälltåget jest drugim operatorem w Szwecji i 38. operatorem transportowym, który korzysta z S3 Passenger firmy Sqills.

O Sqills

Sqills jest spółką zależną Siemens Mobility i opracowała wiodące oprogramowanie do wyceny, inwentaryzacji, rezerwacji i sprzedaży biletów dla branży transportu publicznego – S3 Passenger. Klienci używają S3 Passenger do zarządzania swoimi zasobami kolejowymi i autobusowymi, ich dystrybucji oraz wspierania procedur operacyjnych i obsługi posprzedażnej. Tysiące gotowych funkcji pozwala użytkownikom kolei i autobusów korzystać ze sprawdzonej technologii, krótkiego czasu wprowadzenia na rynek i zaawansowanych usług samoobsługowych. S3 Passenger to w pełni skalowalna i modułowa platforma. Z ponad 38 operatorami w 10 krajach, S3 Passenger wspiera cel branży transportu publicznego, jakim jest stanie się preferowanym przez klientów środkiem transportu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: sqills.com

O Snälltåget

Misją Snälltåget jest zapewnienie naszym klientom przyjemnej i niedrogiej podróży. Snälltåget kursuje między Malmö a Sztokholmem przez cały rok. Latem i zimą Snälltåget oferuje nocne połączenia kolejowe z Malmö przez Sztokholm do obszarów górskich Åre i Jämtland. Ponad 200 dni w roku Snälltåget obsługuje międzynarodowe nocne połączenia kolejowe Sztokholm – Malmö – Kopenhaga – Hamburg – Berlin. Zimą Snälltåget obsługuje pociągi narciarskie z Malmö do Innsbrucka – jest to najdłuższa trasa nocnego pociągu w UE.  

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz