Sektorkolejowy » Stadler: więcej pociągów wodorowych dla Kalifornii

Stadler: więcej pociągów wodorowych dla Kalifornii

pzez Damian

Stan Kalifornia podpisał ze Stadlerem umowę na sześć dodatkowych pociągów wodorowych. Są to opcje umowne wynikające z zamówienia podpisanego przez władze stanowe w październiku 2023 roku.

Po tym jak jesienią ubiegłego roku ogłoszono zamówienie na cztery czterowagonowe pociągi wodorowe dla stanu Kalifornia, Stadler dostarczy teraz sześć kolejnych. Pierwotny kontrakt zawiera opcję na maksymalnie 25 pociągów.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dostarczyć dodatkowe pociągi wodorowe do Kalifornijskiej Agencji Transportu Stanowego (CalSTA) i Caltrans. Dzięki naszym pocziągom wspólnie przyczyniamy się do dekarbonizacji transportu kolejowego w USA”. – powiedział Martin Ritter, dyrektor generalny Stadler US

„Stadler jest zaangażowany w tworzenie bardziej ekologicznych podróży w Ameryce Północnej i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla specyficznych wyzwań tego regionu. Biorąc pod uwagę ograniczoną elektryfikację linii kolejowych w USA, FLIRT H2 ma szczególne znaczenie. Technologia wodorowa umożliwia zrównoważoną mobilność, ponieważ stanowi przyjazną dla środowiska alternatywę dla konwencjonalnych systemów napędowych” – mówi Ansgar Brockmeyer, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w firmie Stadler.

Źródło: Stadler

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz