Sektorkolejowy » Stadler Polska dostarczy 7 pociągów piętrowych KISS dla Bułgarii

Stadler Polska dostarczy 7 pociągów piętrowych KISS dla Bułgarii

pzez Damian

Nowy zakup Kolei Bułgarskich jest częścią działań mających na celu jak najlepsze wykorzystanie funduszy z Planu Odbudowy i Zrównoważonego Rozwoju.

Bułgarskie Ministerstwo Transportu i Komunikacji ogłosiło, że wybrano wykonawcę na dostawę siedmiu piętrowych pociągów elektrycznych, co ma na celu rozszerzenie krajowej floty kolejowej.

Proces selekcji rozpoczął się w połowie lutego, a przetarg zakończył się pod koniec marca, kiedy to przeanalizowano oferty konkurencyjnych firm. Stadler Polska został wybrany jako wykonawca po tym, jak oferta złożona przez producenta została uznana za spełniającą wszystkie kryteria określone przez ministerstwo.

Cena uzgodniona za dostawę pociągów KISS wynosi niema 154 mln euro. Termin dostawy pojazdów określono na 26 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Bułgarskie Ministerstwo Transportu i Komunikacji poinformowało rówież, że wkrótce rozpoczną się negocjacje z hiszpańskim Talgo w kwestii zamówienia 20 pociągów push-pull. Jednocześnie wznowiono proces zakupu 35 spalinowych zespołów trakcyjnych, a termin składania ofert w tym przetargu wyznaczono na 11 kwietnia 2024 r.

Sprawdź również:

Autor: Lubomir Cech
Źródło: railmarket.com
Fot. Stadler

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz