Sektorkolejowy » Stacja Muzeum organizuje Kolejowy Dzień Dziecka

Stacja Muzeum organizuje Kolejowy Dzień Dziecka

pzez Adrian

Kolejowy Dzień Dziecka w Stacji Muzeum

W dniu 4 czerwca 2022 r. w Stacji Muzeum (Warszawa, ul. Towarowa 3) odbędzie się Kolejowy Dzień Dziecka. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 1000. Dla zainteresowanych przygotowano wiele atrakcji:

  • 1000 –  1500 – gry i zabawy dla najmłodszych
  • 1100 – 1200„Pociąg do fizyki” – przedstawiciele Instytutu Edukacyjnego „Kolej na Ciebie” przedstawią trzy zawody kolejowe: elektromonter taboru kolejowego, dyżurny ruchu i energetyk sieci trakcyjnej oraz opowiedzą o zjawiskach fizycznych, które występują na kolei (projekt realizowany we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim, zajęcia dla dzieci powyżej 10 lat)
  • 1200 – wystawa pt. „Tiry na tory” przygotowana przez Instytut Spraw Obywatelskich
  • 1230 – spotkanie pt. „Widoczny bezpieczny”, na którym Paweł Kmiecik z firmy Trakcja opowie o tym, jak bezpiecznie poruszać się pobliżu budowy i nie tylko
  • 1500 – quiz z wierszykami znanych i lubianych poetów, który odbędzie się przy makiecie ks. Janusza Grygiera

O Stacji Muzeum

Stacja Muzeum to instytucja powołana przez Polskie Koleje Państwowe S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, która jest ideowym oraz merytorycznym spadkobiercą Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Placówka posiadała wiele unikatowych, drogocennych eksponatów. Stacja Muzeum funkcjonuje w budynku nieczynnego dworca Warszawa Główna Osobowa, który znajduje się przy ul. Towarowej 3 w Warszawie.

Autor: Damian Malesza
Fot. Stacja Muzeum

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz