Sektorkolejowy » Spółka kolejowa chce kupić Cargotor. List intencyjny podpisany

Spółka kolejowa chce kupić Cargotor. List intencyjny podpisany

pzez Adrian

Najpóźniej do końca czerwca 2022 r. zakończą się negocjacje w sprawie przejęcia przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 100% akcji Cargotor sp. z o.o., należącej do PKP Cargo S.A. List intencyjny w tej sprawie został podpisany w dniu 30 listopada.

Spółka PKP Cargo podpisała z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. list intencyjny, którego przedmiotem jest wyrażenie zainteresowania przez PKP Cargo i PKP PLK podjęcia działań zmierzających do przeprowadzenia transakcji nabycia przez PKP PLK od PKP Cargo 100% udziałów w Cargotor sp. z o.o.” – podaje w oficjalnym komunikacie PKP Cargo.

Cel transakcji

Uzasadnieniem dla tej transakcji jest fakt, iż „Z uwagi na planowane w Rejonie Przeładunkowym Małaszewicze inwestycje infrastrukturalne, w które zaangażowane są zarówno Cargotor, jak i PKP PLK, strony przewidują, że transakcja nabycia udziałów w Cargotor przez PKP PLK spowoduje efekt synergii w ramach realizacji ww. inwestycji” – czytamy w dalszej części komunikatu.

Czym zajmuje się Cargotor?

Cargotor to strategiczny, niezależny zarządca infrastruktury kolejowej. Zarządza Rejonem Przeładunkowym Małaszewicze, na który składa się około 180 km torów z czterema stacjami (Chotyłów, Małaszewicze, Kobylany, Bór), rejonami Zaborze, Wólka, Podsędków i Raniewo oraz 33 punktami ekspedycyjnymi o łącznej długości 24 km torów. Powierzchnia gruntów, na której operuje, zajmuje ponad 263 ha.

Spółka udostępnia przewoźnikom kolejowym infrastrukturę logistyczno-usługową na zasadach komercyjnych.

Autor: Agata Sumara
Fot. cargotor.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz