Sektorkolejowy » SOK: Złodziej paliwa wpadł na gorącym uczynku

SOK: Złodziej paliwa wpadł na gorącym uczynku

pzez Damian

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który spuszczał olej napędowy z kolejowej cysterny. Mundurowi udaremnili kradzież ponad 30 litrów paliwa.

We wtorek, 16 maja 2023 roku funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, podczas patrolu stacji PKP Lublin Główny zauważyli mężczyznę, który spuszcza paliwo z cysterny stojącej na torach stacji towarowej. Po krótkiej obserwacji funkcjonariusze GOI SOK ujęli i skuli kajdankami paliwowego złodzieja.

Do czasu przybycia patrolu GOI 42-latek zdążył spuścić ponad 30 litrów oleju napędowego, który przelewał z cysterny wprost do wiaderka plastikowego, a następnie do kanistra plastikowego, ukrytego w zaroślach. Mundurowi znaleźli także trzy puste plastikowe wiadra przygotowane do napełnienia.

Skradzione paliwo zostało zabezpieczone przez pracowników z Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe w Lublinie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz