Sektorkolejowy » SOK: Młodzi przestępcy zaatakowali nożem pracowników ochrony

SOK: Młodzi przestępcy zaatakowali nożem pracowników ochrony

pzez Damian

W dniu 11 stycznia 2023 roku do Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach dotarło zgłoszenie, że na terenie stacji Gliwice nieznani sprawcy wielokrotnie ranili nożem pracownika ochrony dworca firmy Zubrzycki. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK i Policji ujęli jednego ze sprawców napaści z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W środę, 11 stycznia br. pracownik ochrony dworca kolejowego w Gliwicach powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach, że na terenie holu dworca pracownicy ochrony firmy Zubrzycki podczas wykonywania obowiązków służbowych, zostali zaatakowani nożem przez trzech nastolatków, którzy zakłócali ład i porządek publiczny na ochranianym obiekcie. Błyskawicznie na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach. Powiadomiono również Komendę Miejską Policji w Gliwicach.

Niezwłocznie po przybyciu na teren dworca, funkcjonariusze SOK i Policji zastali Zespół Pogotowia Ratunkowego, który udzielał pomocy medycznej rannemu pracownikowi ochrony, aby następnie został przewieziony na oddział ratunkowy Szpitala Miejskiego nr 1 w Gliwicach. Mężczyzna został ugodzony nożem w okolicach klatki piersiowej i brzucha przez jednego ze sprawców. Natomiast drugi z pracowników ochrony dworca podał mundurowym cechy charakterystyczne sprawców, a także wskazał kierunek w którym zbiegli. Funkcjonariusze w wyniku wspólnych poszukiwań na terenie stacji Gliwice, ujęli jednego z podejrzanych, który odpowiadał rysopisowi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 16-letni młodzieniec wspólnie z kolegami, jest osobą poszukiwaną przez Policję, gdyż samowolnie opuścił Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczej w Siewierzu.   

W toku dalszych czynności wyjaśniających drugi pracownik ochrony firmy Zubrzycki nagle zasłabł, gdyż jak się okazało miał ranę ciętą w okolicach klatki piersiowej, powstałą w wyniku uderzenia ostrym narzędziem. Funkcjonariusze SOK niezwłocznie przystąpili do udzielenia niezbędnej pomocy, wzywając jednocześnie Pogotowie Ratunkowe, które po przybyciu udzieliło wykwalifikowanej pomocy medycznej. W wyniku napaści drugi z poszkodowanych pracowników ochrony został przewieziony do Szpitala Miejskiego nr 1 w Gliwicach.

Ujęty 16-letni nożownik został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Jak później ustalono funkcjonariusze Policji zatrzymali dwóch pozostałych nieletnich napastników na terenie miasta Gliwice i Pyskowice. Młodym przestępcom zostaną przedstawione zarzuty dotyczące narażenia pracowników ochrony na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz