Sektorkolejowy » SKM Warszawa: Przerwa w kursowaniu pociągów na linii otwockiej

SKM Warszawa: Przerwa w kursowaniu pociągów na linii otwockiej

pzez Damian

Od 2 do 9 grudnia pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej nie będą jeździły na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Radość. Autobusy linii 521 pojadą zmienioną trasą, a podróżni będą mogli skorzystać również z zastępczej linii autobusowej ZR7 oraz dodatkowych tramwajów – z Pragi do centrum. Inaczej będą kursowały także pociągi Kolei Mazowieckich.

Przerwa w ruchu pociągów wynika z prac przy przebudowie urządzeń sterowania ruchem kolejowym w Wawrze – to jeden z etapów modernizacji linii kolejowej między Warszawą Wschodnią a Warszawą Wawer.

W tych dniach pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 będą kursowały wyłącznie na trasie Pruszków – Warszawa Wschodnia (przez Warszawę Centralną) lub Pruszków – Warszawa Główna, a S10 na trasie Otwock – Warszawa Radość. Pociągi Kolei Mazowieckich linii R7 od strony Dęblina, Pilawy i Otwocka dojadą tylko do Warszawy Falenicy, natomiast RE7 – trasą objazdową z pominięciem stacji między Pilawą a Warszawą Wschodnią.

Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. W specjalny sposób będą kursowały autobusy linii 521, które pojadą tylko na trasie Falenica – Wiatraczna. W godzinach szczytu będą jeździły co ok. 5 minut. Z Falenicy wyruszą ze standardowych przystanków, czyli będzie można do nich wsiąść np. przy ulicy Bysławskiej (pętla Falenica) lub Patriotów, bezpośrednio przy stacji kolejowej (przystanek PKP Falenica 05). Przy Rondzie Wiatraczna zatrzymają się natomiast nie na pętli, ale na przystanku tymczasowym Wiatraczna 52, przy ulicy Grochowskiej za skrzyżowaniem. Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego, wspólnie z Kolejami Mazowieckimi, uruchomią również linię zastępczą ZR7. Autobusy będą jeździły między Falenicą a stacją metra Stadion Narodowy (przystanek Metro Stadion Narodowy 54 na ulicy Sokolej, za skrzyżowaniem z J. Zamoyskiego, a przed skrzyżowaniem z Targową). Trasa pobiegnie ulicami: Patriotów, Widoczną, Płowiecką, Grochowską i J. Zamoyskiego.

Część pasażerów, którzy jeździli pociągami i skorzystają z autobusów zastępczych, będzie chciała kontynuować podróż do centrum, dlatego na trasę z ronda Wiatraczna na pl. G. Narutowicza wyjadą tramwaje linii uzupełniającej 79. Będą jeździły w godzinach szczytu co ok. 8 minut po trasie: al. J. Waszyngtona, Aleje Jerozolimskie i Grójecka.

Od 10 grudnia pociągi wrócą na linię otwocką – według nowych rozkładów jazdy.

Rozkład jazdy SKM S1 ważny od 2 do 9 grudnia

Rozkład jazdy SKM S10 ważny od 2 do 9 grudnia

Źródło: SKM Warszawa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz