Sektorkolejowy » Ostatnie z webinarów ERA – zmiany w TSI CCS

Ostatnie z webinarów ERA – zmiany w TSI CCS

pzez Damian

Agencja Kolejowa Unii Europejskiej zaprasza na ostatnie z cyklu webinariów poświęconych zmianom w TSI. Webinarium zaplanowano na 7 grudnia. Pytania, na które eksperci z ERA będą odpowiadać w czasie webinarium, można przesyłać do 30 listopada.

28 września 2023 r. wszedł w życie pakiet zmian w Technicznych Specyfikacjach Interoperacyjności (TSI). Zmiany wprowadzono w TSI ENE, INF, LOC&PAS, NOI, OPE, PRM i WAG, a także w TSI CCS. Stosowanie nowych regulacji może być problematyczne. W celu wyjaśnienia zgłaszanych przez liczne podmioty wątpliwości, Agencja Kolejowa Unii Europejskiej zorganizowała cykl webinariów, w czasie których omawia problemy związane z interpretacją i stosowaniem nowych przepisów.  

Ostatnie seminarium on-line odbędzie się 7 grudnia 2023 r. w godz. 12:00-13:30. Zakres zagadnień obejmie:

  • informacje ogólne o TSI „Sterowanie” (TSI CCS),
  • interfejsy RST/CCS (ETCS/ATO),
  • dodatek A „Przepisy ruchowe ERTMS/ETCS” (TSI OPE App. A).

Webinarium będzie miało formę sesji pytań i odpowiedzi. Pytania można przesłać bezpośrednio do Agencji na adres TSI-QA-2023@era.europa.eu do 30 listopada.

Informacja o webinarium dostępna jest na stronie ERA.

Z webinarium połączyć się będzie można klikając „Join session #4” na stronie ERA. Link będzie aktywny w dniu transmisji webinarium. W przypadku trudności z połączeniem, należy skopiować link (URL) i wkleić do innej przeglądarki, np. Google Chrome. Rejestracja nie jest wymagana, udział jest bezpłatny. 

Webinarium zostanie nagrane i udostępnione na stronie Agencji.

Źródło: UTK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz