Sektorkolejowy » Skierniewice: Zderzenie dwóch pociągów. Wykoleiła się lokomotywa

Skierniewice: Zderzenie dwóch pociągów. Wykoleiła się lokomotywa

pzez Damian

Do wypadku doszło ok. godziny 12 w Skierniewicach, niedaleko dworca PKP. Skład Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Wschodnia – Skierniewice zderzył się z pociągiem towarowym PKP Cargo. Na skutek zderzenia wykoleiła się lokomotywa składu towarowego. 

– Na pokładzie naszego pociągu było 30 osób. Ani obsług naszego pociągu ani podróżni nie odnieśli obrażeń – powiedziała Donata Nowakowska, rzecznika mazowieckiego przewoźnika. Jak dodała, będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na szlaku od Żyrardowa do Skierniewic. Na odcinku Warszawa – Żyrardów ruch pociągów odbywa się wahadłowo.

–  Zdarzenie spowodowało czasowe wstrzymanie ruchu pociągów. Obecnie ruch odbywa się torem, który omija miejsce zdarzenia. Zmiany w kursowaniu pociągów mogą sięgać kilkudziesięciu minut. Natychmiast na miejsce skierowano służby techniczne, które zabezpieczyły teren i działają według obowiązujących procedur. Priorytetem jest zapewnienie dalszej podróży pasażerom i odblokowanie torów – mówi Rafał Wilgusiak, rzecznik PKP PLK.

Trwa ustalanie przyczyny kolizji.

Fot. OSP Skierniewice

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz