Sektorkolejowy » Ruszyły zapisy na III Kongres Entuzjastów Kolei

Ruszyły zapisy na III Kongres Entuzjastów Kolei

pzez Damian

W trzeci weekend października, w Starachowicach w województwie świętokrzyskim odbędzie się III Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei. Podczas paneli dyskusyjnych, sesji warsztatowych i wizyt studyjnych aktywiści z całej Polski wymienią się doświadczeniami z działań na rzecz transportu szynowego. A wspólne warsztaty i spotkania plenerowe pozwolą im się lepiej poznać.

Fundacja „Pro Kolej” wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei Wąskotorowych zaprasza w dniach 20-22 października na trzecie spotkanie kolejowych zapaleńców i społeczników. Pierwsze odbyło się dwa lata temu w Piasecznie na Mazowszu, a drugie w ubiegłym roku w Rogowie w województwie łódzkim. Zgodnie z ideą Kongresu zmieni się region i tym razem sympatycy kolei będą dzielić się doświadczeniami i dyskutować w województwie świętokrzyskim.

Kongres to wydarzenie adresowane przede wszystkim dla osób z obszaru całej Polski, które działają aktywnie w organizacjach i środowiskach zaangażowanych w ochronę i promowanie transportu kolejowego.Jest to zarazem okazja do spotkania profesjonalistów, zajmujących się koleją zawodowo i hobbystów, interesujących się kolejnictwem w wolnym czasie.

„Zeszłoroczne spotkanie w województwie łódzkim potwierdziło, że środowiska kolejowe rozproszone po całym kraju często nie wiedzą o sobie nawzajem. Tymczasem osoby zainteresowane branżą szukają nie tylko podpowiedzi i kontaktów, ale chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i radami jak skutecznie zmieniać kolejową rzeczywistość” – podkreśla dr Jakub Majewski, Prezes Fundacji ProKolej, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

III Kongres Entuzjastów i Przyjaciół Kolei organizowany jest przy dużym wsparciu miejscowych samorządów i instytucji – na czele ze Starostą, Prezydentem. Dla gospodarzy Starachowic jest to bowiem doskonała okazja do przedstawienia gościom z całej Polski wyjątkowej roli, jaką w rozwoju przemysłu i transportu przez ostatnie dwa stulecia odegrało miasto i jego najbliższe okolice.

Organizatorzy podkreślają, że zaproszenie skierowane jest do wszystkich sympatyków transportu szynowego oraz formalnych i nieformalnych grup wspierających rozwój i starających się podnosić jakości transportu publicznego w naszym kraju. Za to uczestnicy wcale nie muszą mieć wiedzy fachowej. Tym bardziej Podczas kongresu będzie możliwość m.in. spotkań z przedstawicielami firm z branży, którzy w razie czego pomogą lepiej zrozumieć skomplikowaną specyfikę kolei.

Organizatorami III Kongresu Entuzjastów i Przyjaciół Kolei są: Fundacja „Pro Kolej” i Starachowicka Kolej Wąskotorowa. Współorganizatorami Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” oraz Powiatowa Spółdzielnia Socjalna „Integracja”. W tym roku honorowym patronem wydarzenia jest Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Szczegółowy program kongresu i rejestracja dostępne są na stronie: https://kolej365.pl/iii-kongres-entuzjastow/

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz