Sektorkolejowy » Rozpoczyna się konferencja INFRASZYN 2023 w Zakopanem

Rozpoczyna się konferencja INFRASZYN 2023 w Zakopanem

pzez Damian

W dniach 26 – 28 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „HYRNY” zlokalizowanym w stolicy Tatr odbywa się XV Konferencja Naukowo-Techniczna „Projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury w transporcie szynowym – INFRASZYN 2023”. Po raz kolejny przedstawiciele zarządców infrastruktury, największych przedsiębiorstw, środowisk naukowych, ośrodków technicznych, a także organizacji z sektora kolejowego spotkają się, by przedstawić najnowsze rozwiązania technologiczne i porozmawiać o dalszym rozwoju tej branży.

INFRASZYN 2023 – zakres tematyczny

Organizator wydarzenia – Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Radomiu przygotował rozbudowany oraz atrakcyjny program prezentacji. Ponadto zadbał o wysoki poziom merytoryczny referatów, których zakres tematyczny obejmuje kwestie związane z projektowaniem, budową oraz utrzymaniem infrastruktury w transporcie szynowym. Uczestnicy konferencji INFRASZYN 2023 – podobnie jak w poprzednich latach, porozmawiają m.in. o aspektach prawnych, organizacyjnych, ekonomicznych oraz technicznych realizacji kolejowych inwestycji infrastrukturalnych.

Podczas konferencji przedstawione zostaną aktualne rozwiązania oraz doświadczenia techniczno-technologiczne w transporcie szynowym w zakresie infrastruktury (nawierzchnia torowa, sieć trakcyjna, zasilanie, urządzenia SRK i telekomunikacja, ochrona środowiska), kolei konwencjonalnej, kolei dużych prędkości (KDP), metra, kolei szerokotorowej, kolei wąskotorowej, tramwajów,  a także kolei górskiej oraz efektywności działań inwestycyjnych i modernizacyjnych. Ponadto prelegenci zaprezentują najnowsze branżowe osiągnięcia zarówno w Polsce, jak i Europie.

Celem konferencji INFRASZYN 2023 jest m.in. wsparcie funduszy unijnych w realizacji inwestycji w transporcie szynowym oraz promowanie wyrobów służących budowie i utrzymaniu infrastruktury kolejowej na rynku polskim i Unii Europejskiej (UE).

Patronat nad XV Konferencją Naukowo-Techniczna „Projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury w transporcie szynowym – INFRASZYN 2023” objęli:

  • Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury
  • dr inż. Ignacy Góra – Prezes Urzędu Transportu Kolejowego (UTK)
  • Polskie Koleje Państwowe S.A.
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
  • Instytut Kolejnictwa
  • Organizacja Współpracy Kolei
  • Krajowa Sekcja Kolejowa SITK RP

Konferencja INFRASZYN 2023 pod patronatem medialnym Sektora Kolejowego

Wydawnictwo Sektor Kolejowy po raz kolejny objęło patronatem medialnym Konferencję Naukowo-Techniczną „Projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury w transporcie szynowym – INFRASZYN”. Wydarzenie organizowane cyklicznie w Zakopanem stanowi świetną platformę do wymiany wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy przedstawicielami: władz, producentów, przedsiębiorstw wykonawczych i autorytetami naukowymi. Spotkanie liderów sektora kolejowego jest wyjątkową okazją do zaznajomienia się z najnowszymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w kolejnictwie. Należy podkreślić, iż jest ono jednym z kluczowych wydarzeń w branży kolejowej.

O poprzednich edycjach konferencji INFRASZYN organizowanej w Zakopanem pisaliśmy m.in. TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz