Sektorkolejowy » Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA

pzez Damian

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się 32. Edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2024. To największe i najważniejsze wydarzenie branży budowlanej w Polsce i Europie Centralnej, które tym razem odbywa się pod hasłem „Zielona przyszłość budownictwa”.

Celem tegorocznej edycji wydarzenia jest połączenie świata budownictwa i architektury w taki sposób, aby znaleźć równowagę między estetyką a funkcjonalnością w projektach przyszłości. Biorąc pod uwagę wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi oraz globalnym zapotrzebowaniem na zrównoważone rozwiązania, „Zielona przyszłość budownictwa” z pewnością stanie się drogowskazem dla branży budowlanej w dążeniu do osiągnięcia harmonii między postępem a odpowiedzialnością ekologiczną.

BUDMA 2024 jest odpowiedzią na rosnące wyzwania, z jakimi obecnie mierzy się sektor budowlany. Jesteśmy świadomi konieczności wspierania zrównoważonego rozwoju a także tego, że kluczowym celem branży jest tworzenie przestrzeni, które są nie tylko energooszczędne i neutralne emisyjnie, ale również zgodnie z cyklami natury i przyjazne dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców – mówi Marta Szydłowska, Dyrektor Targów BUDMA.

Podczas Targów BUDMA 2024, na łącznej powierzchni niemal 50 000 m2, będzie można zapoznać się z ofertą ponad 650 producentów i dystrybutorów z 25 krajów. Szacuje się, że zagraniczni kontrahenci będą w tym roku reprezentować niemal 40 państw z całego świata. Na fachowców, którzy przyjadą do Poznania czekać będą na stoiskach setki targowych premier produktowych, a w tym wyróżnionych 20 laureatów prestiżowej nagrody Złotego Medalu za wyjątkową innowacyjność i wysoką jakość. Nowinki technologiczne będzie można zobaczyć z bliska, przetestować i po targach zastosować, tak by wejść na wyższy poziom wykonawstwa, zyskać przewagę nad konkurencją i rozwijać swój biznes.

Szereg branżowych wydarzeń i atrakcji

Targi BUDMA to miejsce, w którym nowe pomysły rodzą się na styku wiedzy, pasji i zaangażowania. To właśnie tutaj, projekty stają się rzeczywistością, a wyzwania branży zamieniają się w nowe możliwości rozwoju. Najbliższa edycja wydarzenia będzie miejscem inspiracji do wprowadzania proekologicznych zmian oraz innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej.

Novum na Targach BUDMA stanowi ekspercka Strefa Nauki i Startupów, dzięki której możliwe będzie poznanie innowacji z 12 polskich uczelni w obszarze zielonego budownictwa, porozmawianie o współpracy badawczo-rozwojowej oraz możliwościach rozwoju biznesu. Organizatorami Strefy są Porozumienie Spółek Celowych oraz Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT). Ekspozycja dopełniona przez kilkadziesiąt branżowych konferencji, debat i prezentacji oraz dynamicznych i pełnych emocji pokazów, testów i mistrzostw, to skondensowany obraz najbliższych Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, Targów Maszyn Budowlanych INTERMASZ, a także specjalnie przygotowanej Strefy Ognia w ramach Targów KOMINKI. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: https://budma.pl/pl/

Autor: Jan Bytnar
Fot. JBCrew

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz