Sektorkolejowy » Renfe przekształci wagony węglowe do transportu zboża

Renfe przekształci wagony węglowe do transportu zboża

pzez Damian

Renfe, hiszpański narodowy przewoźnik kolejowy, ogłosił inwestycję w wysokości 2,2 miliona euro na przebudowę 90. wagonów, wcześniej wykorzystywanych do transportu węgla. Wagony te zostaną teraz przystosowane do transportu zbóż, w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na usługi transportu zboża.

Proces przebudowy obejmie przede wszystkim wyposażenie obecnie otwartych lejów w pokrywy chroniące ładunek. Ponadto modyfikacje obejmą instalację bocznych platform dostępowych w celu ułatwienia dostępu na dach oraz zmianę drzwi w celu zapewnienia ich wodoszczelności. Po transformacji wagony otrzymają również nowe malowanie i etykiety, zgodne z kryteriami marki Renfe Mercancías, działu transportu towarowego Renfe.

Inicjatywa ta jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wydajny transport zboża z portów w celu zaspokojenia krajowych potrzeb konsumpcyjnych. W 2022 r. hiszpańskie porty przyjęły prawie 17 milionów ton zbóż, a Renfe Mercancías była odpowiedzialna za transport ponad 1,1 miliona ton tego wolumenu.

Projekt ma być realizowany w kilku fazach, a jego zakończenie planowane jest na 2026 rok. Inwestycja ta odzwierciedla zaangażowanie Renfe w dostosowywanie swoich usług do zmieniających się potrzeb rynku i zapewnianie niezawodnych dostaw podstawowych towarów w kraju.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: Railmarket.com
Fot. Asociación Huelva Port

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz