Sektorkolejowy » PKP Intercity: Od września Strefy Ciszy w kolejnych pociągach

PKP Intercity: Od września Strefy Ciszy w kolejnych pociągach

pzez Adrian

Od 4 września 2022 r. pasażerowie Flirtów oraz PesaDARTÓW jeżdżących w kategorii InterCity będą mogli skorzystać ze Stref Ciszy. Wystartowała już przedsprzedaż biletów.

Strefy Ciszy w kolejnych elektrycznych zespołach trakcyjnych

PKP Intercity to pierwszy przewoźnik w Polsce, który wprowadził Strefy Ciszy. Usługa zadebiutowała  w kwietniu 2016 r. na pokładach obsługiwanych pojazdami Pendolino składów kategorii EIP (Express InterCity Premium) i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Skorzystało z niej już ok. 3 mln pasażerów.

Strefa Ciszy to obszar pociągu, w którym podróżni mogą zaznać odrobiny spokoju. Przebywając tam, należy wyciszyć dźwięki urządzeń elektronicznych oraz powstrzymać się od rozmów (w wyjątkowych sytuacjach można porozumiewać się szeptem). Nie powinno się także głośno słuchać muzyki.

Korzystanie ze Stref Ciszy w kolejnych elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT) przewoźnika wystartuje 4 września br. Od 5 sierpnia 2022 r. wystartowała przedsprzedaż biletów. Strefa Ciszy będzie zlokalizowana w 8. Członie pociągów Flirt (ED160) – 20 miejsc siedzących oraz PesaDART (ED161) – 32 miejsca siedzące. Przestrzeń będzie oznaczona specjalnymi naklejkami. O zasadach, jakie panują w Strefie Ciszy, będą przypominały symbole znajdujące się przy siedzeniach oraz slajdy na ekranach. Usługa jest bezpłatna – cena biletu na przejazd w tej strefie jest taka sama jak cena biletu w 2. klasie.

Pociągi Flirt i PesaDART jeżdżą w kategorii InterCity (IC), m.in. na trasach:

  • Łódź – Warszawa
  • Warszawa – Bydgoszcz
  • Kraków – Warszawa – Olsztyn
  • Wrocław – Lublin

„Strefy Ciszy już od kilku lat świetnie sprawdzają się w składach Pendolino. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom osób, które cenią sobie odpoczynek, pracę lub naukę w ciszy i pilotażowo wprowadzić rozwiązanie dla nich w kolejnych pociągach.   Jesteśmy przekonani, że  podróżni docenią to udogodnienie” – podkreśla Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Autor: Damian Malesza
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz