Sektorkolejowy » Rawicz: Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

Rawicz: Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

pzez Damian

Do tragicznego wypadku doszło dziś (20.02.2023) na przejeździe kolejowym w Kątach pod Rawiczem, gdzie doszło do zderzenia pociągu z samochodem ciężarowym. Kierowca nie żyje.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb tuż po godzinie 9.00. Jak się okazało, pociąg uderzył w samochód z naczepami. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym. Na miejscu pracują strażacy, policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego.

– Zgłoszenie dotyczyło wypadku na przejeździe kolejowym. Po przyjeździe na miejsce, okazało się, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pociągiem. Kabina samochodu bardzo mocno zniszczona i znajduje się kilkadziesiąt metrów od przejazdu. Pociąg zatrzymał się kilkaset metrów dalej w kierunku Wrocławia. Jego przednia część także znajduje się poza torami. Jest jedna ofiara śmiertelna. Czekamy aż na miejsce przyjedzie prokurator. Żaden z pasażerów pociągu nie ucierpiał – informuje bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Ruch pociągów wstrzymany

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wstrzymany został ruch pociągów, Przewoźnicy PKP INTERCITY , POLREGIO i Koleje Dolnośląskie wprowadzają zastępczą komunikację.

Źródło: rawicz24.pl
Autor: Joanna Miśkowiak
Fot: Dawid Bela

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz