Sektorkolejowy » Przywrócono ruch pociągów w Maksymilianowie

Przywrócono ruch pociągów w Maksymilianowie

pzez Adrian

Awaria na linii kolejowej pomiędzy Bydgoszczą a Maksymilianowem

We wtorek 12 lipca 2022 r. ok. godz. 600 w Maksymilianowie doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Awaria była na tyle poważna, że wstrzymano ruch pociągów na trasie Bydgoszcz – Trójmiasto.

„Od godziny 6:00 służby techniczne naprawiaj uszkodzoną sieć trakcyjną w obrębie stacji Maksymilianowo. Na miejscu pracują dwa pociągi sieciowe. Służby szacują, że prace potrwaj do popołudnia” – mówi Przemysław Zieliński z biura prasowego Polskich Linii Kolejowych.

Sieć trakcyjna została uszkodzona nad 4 torami obu linii między stacjami Bydgoszcz Główna i Maksymialianowo (linia kolejowa nr 131 i 201). Na odcinku Maksymilianowo – Bydgoszcz Główna dla pociągów regionalnych uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Pociągi dalekobieżne kursowały przez Toruń oraz Iławę. Pasażerowie pociągów byli na bieżąco informowani o zmianach w rozkładzie jazdy.

Po godz. 13.00 przywrócono ruch pociągów na linii Maksymilianowo – Bydgoszcz Główna po dwóch torach linii nr 201. Pociągi dalekobieżne oraz regionalne wróciły na trasę.

Trwają prace naprawcze na sieci trakcyjnej linii nr 131. Przyczyny uszkodzenia wyjaśni komisja.

Autor: DM
Fot. Dawid J. / bazakolejowa.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz