Sektorkolejowy » Przeżyj to sam! Weź udział w zderzeniu pociągu z samochodem online!

Przeżyj to sam! Weź udział w zderzeniu pociągu z samochodem online!

pzez Damian

Po raz pierwszy będziesz mógł na żywo uczestniczyć w zderzeniu pociągu z osobowym vanem dzięki bezpośredniej transmisji online z wnętrza uderzonego pojazdu!

23 czerwca, na przejeździe kolejowo-drogowym, zostanie przeprowadzona symulacja wypadku oraz akcji służb ratowniczych, którą będzie można oglądać w czasie rzeczywistym na specjalnej platformie internetowej i Facebooku. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. „Bezpieczny Przejazd”, której celem jest zwiększanie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz korzystania z Żółtej Naklejki PLK. Weź udział i bądź bezpieczny!

Symulacje zderzeń są – w ramach wielu kampanii bezpieczeństwa ruchu drogowego – organizowane od lat na całym świecie. Nie jest to również pierwsza tego typu inicjatywa Polskich Linii Kolejowych. Jednak tym razem widzowie staną się uczestnikami zdarzenia i poczują emocje przeżywane przez ofiary prawdziwych wypadków. Wszystko to za sprawą ośmiu kamer rejestrujących zdarzenie oraz specjalnej kamery 360 VR umieszczonej we wnętrzu pojazdu, które oddadzą prawdziwy przebieg uderzenia oraz zniszczeń, towarzyszących wypadkowi kolejowo-drogowemu. Całość da niepowtarzalną możliwość przeżycia zderzenia pociągu z samochodem – z jego wnętrza lub z zewnątrz, jako ofiara bądź świadek. Wszystko zależy od nas.

Jest to niespotykany jak dotąd format, który da nam możliwość poczucia na własnej skórze emocji, towarzyszących ofiarom wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Mamy nadzieję, że to doświadczenie podziała na wyobraźnię widzów na tyle, że sami nigdy nie dopuszczą do niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowo-drogowym.

Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”, która ma na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń na przejazdach kolejowo-drogowych oraz wskazanie odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia. Poza samym zderzeniem, w ramach spotkania na żywo i transmisji online, widzowie będą mogli obejrzeć symulację zablokowania samochodu pomiędzy rogatkami, pokaz awaryjnego wyłamania rogatki oraz zapoznać się z instrukcją posługiwania się systemem #ŻółtaNaklejkaPLK.

Regulamin symulacji zdarzenia (Kliknij)

Materiał wideo z poprzedniej symulacji zderzenia:

Źródło: bezpieczny-przejazd.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz