Sektorkolejowy » Poznań: Walentynkowe przejazdy Maltanką

Poznań: Walentynkowe przejazdy Maltanką

pzez Damian

W najbliższą niedzielę (18 lutego br.) uruchomiona zostanie Kolejka Parkowa Maltanka. Tego dnia, z okazji Walentynek, uruchomiona zostanie kolejka wąskotorowa, którą w atrakcyjny sposób można dotrzeć z okolic ronda Śródka do Nowego Zoo. Aby podróż była przyjemna przygotowany zostanie skład ogrzewanych wagonów – na szlak wyjedzie „ryjek” z „kowbojką”.

Zarówno „ryjek”, jak i „kowbojka” to wagony wyjątkowe. „Ryjek”, czyli wagon MBxc1-41, to najstarszy zachowany w Polsce czynny wagon z napędem spalinowym – został wyprodukowany w 1932 roku. W najbliższą niedzielę pociągnie „kowbojkę”, jak nazywany jest wagon nr Bxhi 00300014 254-1,  prawdopodobnie z 1912 roku – niegdyś służył on jako znormalizowany wagon bagażowy, ale w toku eksploatacji został przebudowany na klasyczny wóz pasażerski. Obecnie jest najstarszym czynnym wagonem pasażerskim na Kolejce Parkowej Maltanka.

W najbliższą niedzielę skład będzie kursował co godzinę od 10.00 do 16.00: o pełnych godzinach zaplanowano odjazdy ze stacji Maltanka, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec (ostatni kurs ze Zwierzyńca o godz. 16.30). Ma to związek z godzinami otwarcia Nowego Zoo – w okresie zimowym, czyli do końca lutego obiekt można zwiedzać do godziny 16.00 (kasy czynne są do 15.00).

Bbilety można kupić na stacjach początkowej i końcowej (Maltanka i Zwierzyniec). Obowiązują na przejazd w jedną stronę.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz