Sektorkolejowy » Nowe wyposażenie na kujawsko-pomorskich peronach

Nowe wyposażenie na kujawsko-pomorskich peronach

pzez Damian

Wygodniejsze podróże pociągami w woj. kujawsko-pomorskim

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w 2021 roku zajęły się poprawą warunków podróży pociągami na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Szeroki zakres działań spółki objął wiele stacji oraz przystanków kolejowych.

Na stacji kolejowej Śliwice oraz na przystanku Łążek (linia kolejowa Laskowice Pomorskie – Czersk) wyremontowano perony, które umożliwiają wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów.

Nowe wyposażenie na stacjach i przystankach kolejowych

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Czerniewicach, Brodnicy, Warząchewce oraz na stacji kolejowej Rypin pojawiły się nowe wiaty peronowe. Warto dodać, że stacja w Rypinie ponownie obsługuje pociągi pasażerskie po aż 21-letniej przerwie. Ponadto jej wyposażenie zostało wzbogacone o nowe oznakowanie i gabloty informacyjne. Czytelne oznakowanie pojawiło się również w m.in. następujących miejscowościach:

  • Bydgoszczy Zachód
  • Terespolu Pomorskim
  • Maksymilianowie
  • Laskowicach Pomorskich
  • Tucholi

Rezultatem prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. była także wymiana tablic informacyjnych na prawie 80 przystankach i stacjach kolejowych. Z dodatkowego wyposażenia skorzystają rowerzyści, gdyż m.in. w Bydgoszczy Akademia, Chełmży oraz Nakle nad Notecią zamontowano 80 stojaków rowerowych.

Koszt działań PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na rzecz polepszenia warunków podróży koleją w województwie kujawsko-pomorskim wyniósł około 700 tys. zł.

Autor: Damian Malesza
Fot. plk-sa.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz