Sektorkolejowy » Nowe pojazdy FLIRT ER 160 dla linii Warszawa – Tłuszcz

Nowe pojazdy FLIRT ER 160 dla linii Warszawa – Tłuszcz

pzez Adrian

24 kwietnia Spółka KM odebrała kolejne trzy nowoczesne pojazdy FLIRT ER160 wyprodukowane w fabryce Stadler Polska w Siedlcach. Realizacja rekordowego zamówienia powoli zbliża się do końca. Tym samym w parku taborowym Kolei Mazowieckich jest coraz więcej pojazdów nowej generacji, które są cenione przez pracowników drużyn pociągowych, ale przede wszystkim przez podróżnych.

Końcowe protokoły techniczne pojazdów o numerach 51, 52, 53 zostały podpisane w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Tłuszczu. Jednostki zostały wyprodukowane w ramach ostatniej, czyli piątej umowy wykonawczej, zawartej pomiędzy Spółką „Koleje Mazowieckie – KM” a Stadler Polska. Będą obsługiwały połączenia na trasie Warszawa – Tłuszcz.

Pojazdy FLIRT ER160 użytkujemy od lipca 2020 roku. Można śmiało powiedzieć,
że w sposób istotny zmieniły oblicze Mazowsza w zakresie kolejowych, regionalnych przewozów pasażerskich. Tabor jest już wyraźnie widoczny na wszystkich odcinkach linii kolejowych, dla których został zakupiony. Wysoko oceniane są jego walory techniczno – eksploatacyjne, a nasi pasażerowie, co najważniejsze, szczególnie sobie chwalą podróże flirtami –
mówi Czesław Sulima, Członek Zarządu, Dyrektor Eksploatacyjny.

Bardzo się cieszymy, że nasze nowe pojazdy FLIRT są tak dobrze odbierane przez maszynistów i drużyny konduktorskie naszego Klienta oraz przez pasażerów. To najlepsze potwierdzenie, że dobrze wywiązujemy się z naszego zadania. Realizacja ostatniego zamówienia KM przebiega zgodnie z planem, przekazujemy kolejne jednostki w terminie
i pracujemy nad produkcją kolejnych
– mówi Tomasz Prejs, Prezes Zarządu Stadler Polska.

Umowa ramowa, która była zawarta w 2018 r. dotyczy zakupu 61 pojazdów typu ER 160 FLIRT. Są to pojazdy wyposażone w Wi-Fi, monitoring, oraz udogodnienia dla osób ze specjalnymi potrzebami, w tym z ograniczoną mobilnością. Na pokładach zamontowano m.in. platformy i mocowania dla wózków inwalidzkich i dziecięcych. W wagonie C zintegrowano pętlę indukcyjną, która ułatwia podróż osobom niedosłyszącym. Do tej pory udało się zrealizować aż 85% zamówienia. A już w drugiej połowie tego roku pasażerowie Kolei Mazowieckich będą mogli skorzystać ze wszystkich zamówionych pojazdów. Przypomnijmy, że wartość kontraktu to ponad 2 mld zł brutto.

Źródło: Informacja prasowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz