Sektorkolejowy » Na stacji w Legionowie nowe windy ułatwiają dostęp do kolei

Na stacji w Legionowie nowe windy ułatwiają dostęp do kolei

pzez Damian

Na stacji Legionowo podróżni korzystają z nowych wind. Dźwigi ułatwią transport osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, z ciężkim bagażem i wózkami dziecięcymi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na bieżąco poprawiają standard obsługi pasażerów na peronach. Na wymianę urządzeń przeznaczono ponad 6 mln zł ze środków budżetu państwa.

Prace PLK S.A. na stacjach i przystankach poprawiają orientację, dostępność i estetykę obiektów. Dostęp do kolei na stacji Legionowo, zwłaszcza dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, poprawiła wymiana czterech wind. Nowe dźwigi pomagają w komunikacji z przejścia podziemnego i budynku dworca na perony nr 1 i 2. Nowe urządzenia posiadają kamery monitoringu wewnątrz kabin oraz system łączności głosowej umożliwiający bezpośredni kontakt z serwisem. Na wymianę urządzeń przeznaczono ponad 6 mln zł.

Nowe windy na stacjach i przystankach w woj. mazowieckim

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększając standard obsługi podróżnych na stacjach i przystankach w województwie mazowieckim. Od 15 sierpnia 2023 r. stacja Warszawa Zachodnia zyskała ułatwienia dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się. Dwie windy zapewniają wygodny dostęp do zmodernizowanych peronów 6 i 7. We wrześniu br. udostępniono dwa nowe wyspowe perony na stacji w Ożarowie Mazowieckim. Bezpieczne dojście do pociągów zapewnia przejście podziemne wyposażone m.in. w windy.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz