Sektorkolejowy » Modertrans Poznań wyprodukował komplet tramwajów dla Wrocławia. Finalizacja umowy z półrocznym wyprzedzeniem

Modertrans Poznań wyprodukował komplet tramwajów dla Wrocławia. Finalizacja umowy z półrocznym wyprzedzeniem

pzez Adrian

Poznańskie przedsiębiorstwo wyprodukowało już 25. tramwaj Moderus Gamma LF 07 AC, co finalizuje kontrakt podpisany we wrześniu 2020 r. Pojazd ma trafić na wrocławskie tory 25 października br.

Zgodnie z umową podpisaną we wrześniu 2020 r. 25 tramwajów Moderus Gamma miało trafić do Wrocławia do maja 2023 r., zatem zamówienie podstawowe zostało sfinalizowane pół roku przed czasem. 25. pojazd zyskał specjalne oznakowanie – będzie podkreślał ważny etap współpracy Modertransu z MPK Wrocław. To jednak nie koniec dostaw. Miasto Wrocław postanowiło skorzystać z prawa opcji i zamówiło kolejnych 21 nowoczesnych, w pełni niskopodłogowych, klimatyzowanych tramwajów. Zgodnie z kontraktem, który został podpisany w marcu 2021 r. Modertrans Poznań ma dostarczyć do lipca 2024 r. kolejne 21 pojazdów. Zatem łącznie będzie ich w stolicy Dolnego Śląska 46.

„Kontynuujemy nasze prace, aby wrocławscy pasażerowie mogli jak najszybciej korzystać z tramwajów z zamówienia opcji. Będzie to dwadzieścia jeden tramwajów pod każdym względem takich samych jak już dostarczone. Warto podkreślić, że dwudziesty piąty tramwaj Gamma to jednocześnie sto trzynasty Moderus we Wrocławiu” – podkreśla Jarosław Bakinowski, prezes Modertrans Poznań.

Warto przypomnieć, że poznański producent dostarczył już do Wrocławia 62 tramwaje z serii Moderus Beta. Ponadto kompleksowo zmodernizował 26 Protramów 205 WrAs. W sumie, z wyprodukowanymi już Gammami będzie to 113 pojazdów – do 2024 r. ich liczba wzrośnie do 134.

„Cieszymy się, że w Modertransie znaleźliśmy solidnego partnera w olbrzymim zadaniu modernizacji floty tramwajowej. Dla władz Wrocławia rozwój komunikacji miejskiej jest priorytetem, a zapewnienie pasażerom dobrego i nowoczesnego taboru to dla MPK ambitne wyzwanie, które możemy realizować dzięki takiej współpracy” – powiedział Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Autor: Damian Malesza
Fot. Modertrans Poznań

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

Lechita 22 października 2022 - 17:19

Poznań, Poznań, hej Kooolejorz!
W grodzie Przemysława, gdzie koziołki bodą się,
Jest taka drużyna, co się zwie poznański LECH!

Odpowiedz

Zostaw komentarz