Sektorkolejowy » Na warszawskim Bródnie układają torowisko metra

Na warszawskim Bródnie układają torowisko metra

pzez Adrian

W ramach budowy wschodniego północnego odcinka II linii metra w Warszawie budowane są trzy stacje: C19 Zacisze (pod ul. Figara), C20 Kondratowicza przy skrzyżowaniu ul. Malborskiej i Kondratowicza oraz C21 Bródno przy skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i Rembielińskiej. Odcinek ma być gotowy w wakacje 2022 r. Na tym fragmencie ułożone zostanie łącznie ponad 4 km torowiska, z których gotowa jest już połowa. Roboty toczą się też w strefach torów odstawczych i na rozjazdach.

Obecnie, poza układaniem torowiska, trwają także prace wykończeniowe na stacjach. Instalowane są nie tylko elementy wystroju, ale także elementy infrastruktury użytkowej, takie jak np.  ruchome schody czy windy. Zaawansowane są też roboty w częściach technicznych. Jak podaje stołeczny urząd miasta, „w pomieszczeniach podstacji energetycznych podłączane są urządzenia sterowania ruchem, instalowane jest wyposażenie wentylatorni stacyjnych, a także montowana jest instalacja elektryczna”.

II linia metra łącząca Bemowo i Bródno będzie mieć 23 km długości, a na jej trasie znajdzie się 21 stacji. Aktualnie podróżni mają do dyspozycji 13 stacji między Wolą a Targówkiem. Budowa wschodniego północnego odcinka realizowana jest przez konsorcjum firm Astaldi i Gulermak na podstawie kontraktu o wartości blisko 1,4 mld zł.

Autor: Agata Sumara
Fot. um.warszawa.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz