Sektorkolejowy » Metro w Tychach za 1 zł

Metro w Tychach za 1 zł

pzez Damian

Pod tytułowym hasłem ukrywa się pilotażowa oferta specjalna Kolei Śląskich (KŚ) wdrożona 1 kwietnia i obowiązująca do końca czerwca br. Jej nazwa to właśnie Metro. A 1 zł to koszt biletu w ramach tej oferty.

Koleje Śląskie, w odpowiedzi na sugestie podróżnych, wprowadzają pilotażowo ofertę specjalną Metro – podaje przewoźnik. Pasażerowie korzystający od soboty z tego rozwiązania mają możliwość przejazdu w Tychach między dwoma sąsiadującymi ze sobą stacjami po wykpieniu biletu za 1 zł. Z takim biletem można przejechać na trasie, na której znajdują się kolejno stacje: Tychy Lodowisko, Tychy Grota Roweckiego, Tychy Aleja Bielska, Tychy Zachodnie, Tychy, Tychy Żwaków. Obowiązuje on wyłącznie w pociągach Kolei Śląskich.

Skąd taki pomysł? Idea przejazdu 1 przystanku za 1 złoty to pomysł na wprowadzenie rozwiązań znanych z miast, w których funkcjonuje na dużą skalę metro, a pasażerowie przemieszczają się głównie do najbliższej stacji – wyjaśniają KŚ i dodają, że takie rozwiązanie może być wprowadzone jako pilotaż również w innych miastach, w których przewoźnik obsługuje przejazdy.

Bilety są dostępne w biletomatach, internetowych lub mobilnych kanałach sprzedaży oraz w pociągu. Ważność takiego biletu to 20 min.

Autor: Agata Sumara
Fot. umtychy.pl

Może Ci się spodobać

1 komentarzy

viola 4 kwietnia 2023 - 23:47

Ale dlaczego tylko w Tychach takie atrakcje ?

Odpowiedz

Zostaw komentarz