Sektorkolejowy » Holandia: Katastrofa kolejowa. Trwa akcja ratunkowa. Wielu rannych

Holandia: Katastrofa kolejowa. Trwa akcja ratunkowa. Wielu rannych

pzez Damian

Co najmniej jedna osoba zginęła, a około 30 zostało rannych w wyniku wypadku kolejowego, do którego doszło we wtorkowy poranek w miejscowości Voorschoten w Holandii, położonej między Hagą i Amsterdamem. Przyczyną zdarzenia było uderzenie pociągu w pozostawiony na torach sprzęt budowlany – podała agencja Reutera za holenderskimi służbami ratunkowymi.

Przedni wagon nocnego pociągu relacji Lejda-Haga wykoleił się i wjechał w pole. Drugi z wagonów przewrócił się na bok, a w jeszcze kolejnym wybuchł pożar, który został szybko opanowany – poinformowała agencja prasowa ANP.

Rzecznik miejscowej straży pożarnej przekazał w rozmowie z holenderskim radiem, że 19 osób rannych w wyniku wypadku zostało przewiezionych do szpitali. Stan zdrowia części z nich jest oceniany jako poważny.

Rzecznik Kolei Holenderskich (NS) Erik Kroeze potwierdził, że pociąg towarowy brał udział w wypadku, lecz nie przekazał żadnych dalszych szczegółów. Nie podał też informacji na temat liczby osób rannych – czytamy w depeszy Reutersa.

Ruch pociągów między Lejdą i Hagą został tymczasowo wstrzymany

Źródło: PAP
Fot: Twitter – @mvbergen

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz