Sektorkolejowy » Taiwan High-Speed Rail Corporation otrzyma 12 nowych pociągów od Hitachi i Toshiba

Taiwan High-Speed Rail Corporation otrzyma 12 nowych pociągów od Hitachi i Toshiba

pzez Damian

Hitachi i Toshiba wygrały kontrakt na budowę 12 szybkich pociągów, składających się łącznie ze 144 wagonów, dla Taiwan High-Speed Rail Corporation (THSRC).

Konsorcjum, w skład którego wchodzą Hitachi, Toshiba Corporation i Toshiba Infrastructure Systems & Solutions Corporation, podejmie się realizacji projektu o wartości około 831 milionów euro. Pociągi, których dostawę zaplanowano na 2026 r., będą oparte na wysoce zaawansowanym pociągu N700S firmy Central Japan Railway Company.

Pociągi będą miały 300 metrów długości i będą poruszać się z maksymalną prędkością 300 km/h. Będą oferowały lepsze osiągi aerodynamiczne i mniejszą wagę w porównaniu do istniejących pociągów 700T. Zastosowanie kompaktowego systemu trakcyjnego wyposażonego w urządzenie z węglika krzemu (SiC) z systemem chłodzenia bez dmuchawy zapewni wyjątkową wydajność energetyczną. Co więcej, pociągi będą wyposażone w baterie litowo-jonowe (SCiBTM), które zapewnią zasilanie podczas operacji przy niskich prędkościach w przypadku awarii zasilania.

THSRC obsługuje szybkie pociągi między Tajpej a odległym o 350 km Kaohsiung od 2007 roku, wprowadzając na Tajwan słynny japoński system Shinkansen. Obecnie usługa jest obsługiwana przez 34 składy 700T. Zostały one dostarczone przez Kawasaki Heavy Industries, a ostatni skład został dostarczony w 2015 roku.

Źródło: Railmarket.com
Autor: Lubomir Cech
Fot: Hitachi Rail

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz